Pesti Srácok

A Simicskától kapott luxuskocsiban igazi vezérnek érezheti magát Vona

A Simicskától kapott luxuskocsiban igazi vezérnek érezheti magát Vona

Húszmillió forintos luxuskocsit kapott Simicskától a Jobbik elnöke – közölte a Ripost. Az önmagában is figyelemre méltó jármű ráadásul igazán arcoskodó rendszámmal rója az utakat, amikor Vona Gábort reprezentatívan kell hirtelen eljuttatni egyik helyről a másikra.

A Ripost szerint csak a hifiberendezés kétmillióba került az összességében 20 milliót érő, eltitkolt Audi A6-osban, amelyet Simicska ajándékba adott a Jobbik pártvezérének, de persze nem kizárható, hogy ezt-azt kért cserébe. Például az egykor nemzeti radikális Jobbik korrumpálását, balra tolódását és alárendelését Simicska Orbán-ellenes bosszúhadjáratának. A milliárdos ráadásul felárért kiváltható, egyedi rendszámmal bocsátotta Vona Gábor rendelkezésére a járművet: a VEZ-001 rendszám megkönnyíti, hogy a pártelnök igazi vezérnek érezhesse magát útközben.

Az eltitkoláshoz azonban az is hozzátartozik, hogy nem lehet az elnök nevén, mert az felvethetné a kérdést: mit kért Simicska a nagyvonalú „ajándékért” cserébe? Így lett hivatalosan Vona állandó gyöngyösi kampányfőnökéé, Faragó Tamásé az autó. Faragó a gyöngyösi éjszakai élet császára, aki pár éve még játékautomatáival uralta a környék szerencsejáték-piacát. Az ő megjelenésekor páran azonnal kiléptek a párt régi aktivistái közül, mondván, maffiózókkal nem közösködnek. Az Index ma már valószínűleg nem leplezné le mindezt, de 2010-ben, amikor nem Simicska kezében volt „független”, még megtette.

A Ripost szerint Vona Gyöngyösön a saját házában, illetve Budapesten, a Jobbik Bécsi úti luxusgarázsában rejtegeti a vezéri luxuskocsit.

PestiSracok facebook image

forrás: Ripost

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!