Pesti Srácok

Szijjártó: Az európai biztonság Közép-Ázsiában kezdődik

Szijjártó: Az európai biztonság Közép-Ázsiában kezdődik

Magyarország azt szorgalmazza, hogy az Európai Unió növelje a közép-ázsiai országoknak eddig juttatott támogatást, hogy meg tudják védeni saját határaikat, és ne váljanak az Európa irányában meginduló, alapvetően afgán migrációs folyamat tranzitországaivá - jelentette ki Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter pénteken Dusanbéban, a terrorizmus és a szélsőséges eszmék visszaszorításáról szóló nemzetközi konferencián.

Szijjártó Pétertelefonon adott interjújában elmondta, hogy az ENSZ, az Európai Unió és az Európai Biztonsági és Együttműködési Szervezett, illetve a tádzsik kormány által közösen szervezet konferencián felszólalva arról beszélt, ma már egyáltalán nem túlzás kijelenteni, hogy az európai biztonság Közép-Ázsiában kezdődik.

-mondta Szijjártó Péter. Szorgalmazta, hogy az EU és a közép-ázsiai országok között legyen sokkal szorosabb információs együttműködés, hogy időben ki lehessen szűrni a terroristákat és a terroristagyanús személyeket, akik illegálisan akarnak eljutni Európába.

PestiSracok facebook image

-mondta Szijjártó Péter. Megemlítette ezzel összefüggésben azt, hogy Pakisztánban is egyre inkább megjelenik az a szándék, hogy eltávolítsák az országból az ott illegálisan tartózkodó afgánokat.

Szijjártó Péter a dusanbei látogatása alkalmával tárgyalt Emomali Rahmon tádzsik államfővel és Szirodzsiddin Aszlov külügyminiszterrel, Vlagyimir Voronkovval, a terrorizmus elleni fellépésért felelős ENSZ-főtitkárhelyettessel és több térségbeli ország külügyminiszterével. A miniszter oktatási, tudományos és kulturális együttműködésről szóló egyezményt, illetve vízügyi együttműködésről szóló szándéknyilatkozatot ír alá a tádzsik kormány szakminisztereivel.

Forrás/fotó: MTI

Ajánljuk még