Pesti Srácok

Hivatalos - Két elnökjelölt méretteti meg magát az MSZP tisztújítóján

Hivatalos - Két elnökjelölt méretteti meg magát az MSZP tisztújítóján

Két jelölt indul vasárnap az MSZP elnöki posztjáért a párt budapesti tisztújító kongresszusán, a három alelnöki helyre négyen pályáznak - közölte az ellenzéki párt jelölőbizottságának elnöke. Szabó Vilmos elmondta, Kunhalmi Ágnes, a párt volt fővárosi elnöke levélben tájékoztatta, hogy visszalép az elnökjelöltségtől, csak a választmányi elnöki posztért indul, amire ő az egyedüli jelölt.

Hozzátette, az elnöki tisztségre így csak ketten, Mesterházy Attila korábbi pártelnök és Tóth Bertalan parlamenti frakcióvezető pályázik. A jelölőbizottság elnöke beszámolt arról is, hogy az alelnökségért négyen, Bangóné Borbély Ildikó országgyűlési képviselő, Hegyi Gyula, a Baloldali Tömörülés Platform elnöke, Komjáthi Imre, a Munkát, Kenyeret, Tisztességes Béreket Egyesület vezetője és Szanyi Tibor európai parlamenti (EP-) képviselő méretteti meg magát. Az elnökhelyettesi posztért Szakács László volt országgyűlési képviselő és Ujhelyi István EP-képviselő indul. Szabó Vilmos közölte, országos elnökségi tagságra 20-an pályáznak. Az elnökség 15 tagú, tisztségénél fogva tagja az elnök, az elnökhelyettes, az alelnökök, valamint a parlamenti frakcióvezető. Ezért 9-10 főt választhatnak meg az elnökségbe.

Az MSZP vasárnap tartja tisztújító kongresszusát. Idén attól függetlenül tisztújítást kellett volna tartani, hogy a párt elnöksége az áprilisi országgyűlési választás után lemondott, ugyanis lejárt a párt vezetőinek kétéves megbízatása. A kongresszus - a párt legfelső döntéshozó szerve - választja meg az elnökség tagjain kívül az MSZP választmányának elnökét, az országos etikai és egyeztető bizottság elnökét, a központi pénzügyi ellenőrző bizottság elnökét és tagjait, valamint az etikai és fegyelmi ügyek tanácsa elnökét és tagjait.

Forrás/fotó: MTI

PestiSracok facebook image
Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!