Pesti Srácok

Idén május elsejéig közel kétezer illegális migránst kapott el a horvát rendőrség

Idén május elsejéig közel kétezer illegális migránst kapott el a horvát rendőrség
Rájuk cserélnék le a kelet-európai munkaerőt. (fotó: twitter.com)

Egyre több migráns érkezik az új nyugat-balkáni útvonalakon Horvátországba. Több megyében is megnövekedett az általuk elkövetett büncselekmények száma, a horvát sajtó szerint tetvesség és rühesség is felütötte a fejét, ezért az önkéntesek védelmében a Vöröskereszt beszüntette az ételosztást a migránsok között.- Írja a Vecernji cikkére hivatkozva az origo.hu

A rendőrségi adatok szerint idén május elsejéig a horvát rendőrség 1761 illegális migránst kapott el. A büncselekmények száma is nagy számban emelkedett. Karlovac és Lika-Senj megyékben elfoglalják a leketlen épületeket, Krnjak lakói jelentettek egy autó lopst is, amit később a szlovén határ mellett találtak meg.Körülbelül 2100 migráns érkezett főként Szíriából, Afganisztánból, Pakisztánból és Irakból. A helyi rendőrség 13 esetben követtek el büncselekményt migránsok verekedtek és loptak, 18 esetben pedig lakásokba törtek be. A migránsokkal megjelentek a tetvek és a rühes megbetegedések is.Hazim Kapic egészségügyi miniszter arra figyelmeztet, hogy akár járvány is lehet

Eddig több mint 80 fertőzött migránsról tudunk, de ez a szám feltehetőleg emelkedni fog. A szakemberek próbálják megakadályozni a fertőzés terjedését - mondta Kapic. Davor Bozinovic horvát belügyminiszter elmondta, hogy a rendőröknél védőkesztyűk és fertőtlenítő szerek is vannak a biztonság kedvéért. A bihácsi Vöröskereszt nem akarja, hogy az önkéntesei megfertőződjenek, ezért abbahagyták az ételosztást a migránsok között és visszavonja az anyagi és technikai támogatást is.

PestiSracok facebook image

Forrás:origo.hu, Fotó:twitter.com

Ajánljuk még

Európa rákjának nevezik a magyarságot, nyomorba döntenék a hazájukat: ez a mai magyar baloldal (Karanténvlog)

Karanténvlog 2022 november 26.
Amikor a Karantén hetente görbe tükröt tart a baloldal elé, szinte mindenre fel van készülve. A folyamatos ostobaság, rosszindulat és hazaárulás teljesen átlagossá és megszokottá vált, de az e heti történések még újabb szintet nyitottak meg a pokoli mélység bugyraiban. Brüsszelben egymást licitálva harcolt azért a magyar baloldal, hogy nehogy véletlenül a saját hazájuk jól járjon. Fröcsögtek, rikácsoltak, ki-ki saját habitusa szerint, de Cseh Katalin, a DK-s Molnár Csaba, és az exszoci Ujhelyi versenyt böfögtek a saját hazájuk ellen. Mert egy háborús helyzetben, energiaválságban, inogó európai gazdasági helyzet közepette egyetlen esélyük van, hogy a kondérhoz újra közel férkőzhessenek és ellopják, amit tudnak, ha összeomlást idéznek elő. Egy dolog egyértelmű: rajtuk biztos nem fog múlni, mindent megtesznek annak érdekében, hogy a magyaroknak minél nehezebb legyen, miközben a vörös bárók a kastélyaikban pöffeszkednek és kitartásra buzdítanak mindenkit, akiket bajba igyekeznek keverni. Miközben a háború miatt egyre nehezebb a helyzet, előbújnak a Komjáthi Imrék is, akik bődületes gyalázkodással igyekeznek a 2 százalékos MSZP-t még mélyebbre taszítani, de Pottyondi Edina is újabb magyargyűlölő gondolatokkal jelentkezett, ami szerinte vicces és gondolkodtató. Végül Orbán Viktor Nagy-Magyarország sálja, és a vele kötözködő momentumos Bedő Dávid is szóba került a vlogban, mert ezekről is karakán véleményünk van. Tartsatok most is velünk és iratkozzatok föl a PS Tv, valamint a Karanténvlog YouTube-csatornájára!