Pesti Srácok

Szoci hátraarc? Mesterházy Attila szerint ott kell kezelni a migrációt, ahol az keletkezik

Szoci hátraarc? Mesterházy Attila szerint ott kell kezelni a migrációt, ahol az keletkezik

Nem akarunk hinni a fülünknek, amikor Mesterházy Attilát az MSZP politikusát, nem is oly rég elnök aspiránsát hallgatjuk az ATV-ben. Mesterházy a csatorna Reggeli Start című műsorában beszélt a migrációról. Fájdalmas lehetett beismerni, hogy talán nem is olyan rossz az orbáni politika, ha egyre több európai vezető követi azt.

Nincs az a hírcsatorna, fórum, amely ma ne az EU-csúccsal és a Visegrádi Négyek hatalmas győzelmével foglalkozna. Az uniós vezetők tanácskozásán ugyanis végre a kötelező betelepítést, migránosk szétosztását ellenző és a külső határok védelmét szorgalmazó álláspont került fölénybe.

Ha már mindenki a Brüsszelben történetekkel foglalkozik, az ellenzéki politikusok sem maradhatnak ki a sorból. Mesterházy Attila szavain már csak azért is megdöbbentünk, mert párttársuk Szanyi Tibor viszont folyamatosan azt szajkózza az unió fővárosában, hogy a magyar migrációs politika embertelen, sőt azt is szorgalmazza, hogy az uniós kötelezettségek elutasítása miatt szankcionálják hazánkat.

Mesterházy most az ATV-n megfontoltan úgy fogalmazott, szemlátomást "egyre több uniós vezető álláspontja közelít Orbán Viktoréhoz. Abban azonban jelentős határvonal van, hogy csak a magyar kormányfő nem beszél szolidaritásról."

PestiSracok facebook image

Az MSZP országgyűlési képviselője azt is megjegyezte, szerinte ott kell kezelni a migrációt, ahol az keletkezik. Hozzátette azért azt is, hogy Magyarországon ugyanakkor nincsenek olyan problémák, mint Görögországban, Spanyolországban, vagy Olaszországban.

ATV, Vezető kép: Facebook

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!