Pesti Srácok

Bécsben állomásozik egy terrorgyanúba keveredett iráni diplomata

Bécsben állomásozik egy terrorgyanúba keveredett iráni diplomata

Ausztria egy Bécsben állomásozó iráni diplomata diplomáciai mentességének megvonására szólította fel Teheránt, miután a férfit azzal gyanúsítják, hogy szerepe volt egy meghiúsított párizsi merényletben - közölte kedden az osztrák külügyminisztérium.

A tárcához kedden bekérették Irán bécsi nagykövetét, akinek szintén elmondták a követelést. Asszadollah Asszadi iráni diplomatát Németországban vették őrizetbe szombaton. Egyes források szerint ő volt a készülő merénylet szellemi atyja. A belga igazságszolgáltatás hétfőn jelentette be, hogy a hétvégén letartóztattak egy iráni származású házaspárt Belgiumban, akik autóba rejtett pokolgéppel terveztek lecsapni szombaton a Népi Mudzsahedek elnevezésű iráni ellenzéki csoport tagjaira a Párizshoz közeli Villepinte-ben. Egy feltételezett bűntársukat Franciaországban fogták el. A Népi Mudzsahedek franciaországi összejövetelén mintegy 25 ezren vettek részt, köztük Donald Trump amerikai elnök két bizalmasa, egyikük Rudy Giuliani, volt New York-i polgármester. Az 1965-ben alapított csoportot 1981-ben betiltották Iránban.

Teherán Irán-ellenes összeesküvést sejt a történtek mögött.

PestiSracok facebook image

- hangsúlyozta Twitter-üzenetében Mohamed Dzsavád Zaríf iráni külügyminiszter.

- emelte ki az iráni tárcavezető. Haszan Róháni iráni államfő hétfőn indult látogatásra Svájcba és Ausztriába. Róháni szerdán osztrák vezetőkkel találkozik Bécsben.

Forrás: MTI; fotó: mojahedin.org

Ajánljuk még

„Sok zenekar szeretne ekkora szubkultúrának játszani” – Petrás János és Bäck Zoltán, a Kárpátia tagjai a Polbeatben

‎Polbeat 2023 január 24.
Petrás János, a zenekar énekes–szövegírója, és Bäck Zoltán gitáros már régi vendégek a köreinkben. Petrás a PestiSrácokon osztotta ki a Gyurcsánnyal szövetkező Jobbikot, itt méltatta a koronavírus-járványban hősként helytálló ápolókat és szintén a PS-en követelte, hogy fosszák meg magyar állampolgárságuktól a hazát eláruló momentumosokat, míg Bäck a Halhatatlanok napja című megemlékezésünkön szólalt fel korábban, az ’56-os hősök bátorságát hangoztatva. Vésey Kovács László és Ambrózy Áron most a csapat körül kialakult „k*rva nagy szubkultúráról”, a készülő lemezükről, az ún. nemzeti rockról és a környező államokban támadt nehézségeikről beszélgetett a két zenésszel, de persze a politikai kitekintés is belefért a programba.