Pesti Srácok

Ezermilliárdok maradhatnak a lakosságnál és a magyarországi vállalkozásoknál

Ezermilliárdok maradhatnak a lakosságnál és a magyarországi vállalkozásoknál

Óriási változáson ment keresztül 2010 óta az adórendszer, a személyi jövedelemadó szabályainak megváltoztatásával 2011 óta több, mint 4500 milliárd forint maradhatott a lakosságnál és a családoknál - mondta Tállai András, a Pénzügyminisztérium parlamenti államtitkára a Magyar Időknek.

A lap hétfői számában a munkabér után fizetendő közterhekről elmondta: a vállalkozások adójának csökkentését tavaly kezdte meg a kormány, a hatéves tehermérséklő program összesen 1500 milliárd forintot hagyhat a vállalkozásoknál azért, hogy a magyarországi fizetések közeledjenek a nyugat-európai juttatásokhoz.

Tállai András kifejtette,az adócsökkentés egyszerre segítheti például a gyermekek felnevelését, a családok anyagi helyzetének rendezését és a megtakarítások növelését.

A kormány 2016-ban hat évre szóló bérmegállapodást írt alá a munkaadók és a munkavállalók képviselőivel. Ennek lényege, hogy ha a munkáltatók évről évre nagymértékben emelik a dolgozók fizetését, akkor adócsökkentésben részesülnek.

PestiSracok facebook image

Hozzátette: ha a hatéves egyezséget minden szereplő be tudja tartani, akkor az adó kulcsa 2022-ben 11,5 százalékra csökkenhet. A miniszterhelyettes rögzítette: ilyen horderejű céges adócsökkentésre idehaza még nem volt példa, a munkaadók összességében 1500 milliárdos megtakarítással számolhatnának. A tehermérséklés pedig jórészt egyetlen fő célt, a bérek felzárkóztatását szolgálja.

Hozzátette, a kormány 2010 óta több fontos intézkedést is hozott a bérek emeléséért. Ma már a közszféra számos területén életpályamodellek határozzák meg a fizetések növekedését, a minimálbér majdnem a duplájára ugrott, ami a legalacsonyabb keresetűeknek kedvez, azt pedig vaskos adócsökkentéssel támogatja a kormány, hogy a versenyszféra bérei megközelítsék a nyugati fizetéseket - közölte.

Forrás: Magyar Idők, MTI; Fotó: MTI

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!