Pesti Srácok

Afgán embercsempész szállította át Magyarországon a migránsokat - Most kiadták a szlovén rendőrök (videóval!)

A szlovén rendőrök Rédicsnél adták át azt az afgán férfit, aki ellen Magyarországon európai és nemzetközi elfogatóparancsot bocsátottak ki. A 31 éves férfi bűnözői csoportokat segített szervezőként és végrehajtóként, külföldi személyek Magyarországon át történő csempészésében - közölte portálunknak is megküldött közleményében az Országos Rendőr-főkapitányság.

A Készenléti Rendőrség Nemzeti Nyomozó Iroda (KR NNI) embercsempészés bűntett elkövetésének megalapozott gyanúja miatt rendelt el nyomozást 2016-ban és 2017-ben. A bűncselekmények gyanúsítottjai közül többeket már korábban elfogtak, ügyüket a bíróság tárgyalja.

A nyomozás során beszerzett információk alapján a rendőrök megállapították, hogy a 31 éves afgán férfi bűnözői csoportokat segített szervezőként és végrehajtóként, külföldi személyek Magyarországon át történő csempészésében.

Társai elfogását követően a férfi 2017-ben elhagyta Magyarországot, ezért európai és nemzetközi elfogatóparancsot bocsátottak ki ellene. A gyanúsítottat 2018. augusztus 13-án Szlovéniában elfogták, kiadatására augusztus 30-án Rédicsnél került sor. Átvételét követően gyanúsítottként hallgatták ki, majd előterjesztést tettek letartóztatásának indítványozására - írja az ORFK.

PestiSracok facebook image

Vezető kép: police.hu

Ajánljuk még

Itt a nagy antifa-széljobb vita a Polbeatben: "Nefelejcs" Gergő vs. Lipták Tamás, csütörtök 18 óra, R56!

‎Polbeat 2025 május 29.
Szélsőbal nincs, de igény az volna rá - írta Varga "Nefelejcs" Gergő hét éve a Tett blogon. Nem kellett sokat várnia, hogy a folyamatosan tüzelt antifa csoportok végül radikalizálódjanak, elég csak az Ilaria Salis-féle, 2023-as budapesti terrortámadásra gondolni. Varga "Nefelejcs" Gergő, aki a marxista portál, azaz a Mérce munkatársaként, a Vörös Szittya vlog arcaként és mindenek előtt antifa szervezőként ismert, elfogadta a PestiSrácok felkérését, hogy a másik nagy közéleti szubkultúra, a nemzeti radikálisok emblematikus képviselőjével, Lipták Tamással, a Jobbszélső Telegram csatorna szerkesztőjével, a Magyar Jelen szerzőjével megmérkőzzön a Polbeat nyilvános felvételén, május 29-én, csütörtökön, 18 órától, az R56 Sörözőben. Mérkőzésvezető: Huth Gergely és Kertész Dávid.

Nagyon súlyos, sötét dolgokról írok - Mező Gábor az első novelláskötetéről, régi és új ügynökökről (PS-videó)

‎Polbeat 2024 szeptember 10.
Nagyon súlyos, sötét történetekről írok. Gondolom nem meglepetés, hogy a XX. század második feléből. Azért dolgozom, hogy valamennyire tanuljunk a múltból, és ne menjünk bele ugyanazokba a csapdákba, amikbe korábban. Erre vonatkozik a cím, hogy Az ördög van odakint. Az ördögöt valahogy kívül kell tartanunk, nem szabad beinvitálni a házunkba. Ugyebár csak akkor tud bejönni, ha meghívjuk - mondta Mező Gábor kutató-író első novelláskötetéről, Huth Gergely kérdéseire.