Pesti Srácok

Robbanásközeli a helyzet a görögországi Számosz szigetén a migránsáradat miatt

null

Robbanással fenyeget a görög Számosz szigetén kialakult migrációs helyzet - figyelmeztetett Níkosz Katrakaszosz regionális kormányzó Dimitrisz Vicasz menekültügyért felelős miniszternek címzett keddi üzenetében.

- írta Katrakaszosz. Hangsúlyozta, hogy a téli hónapokban lehetetlen lesz elhelyezni a szigeten tartózkodó mintegy ötezer menedékkérőt egy olyan létesítményben, amelyet csak hétszáz ember elszállásolására terveztek.

A regionális kormányzó felhívta a figyelmet arra is, hogy már az első esőzés gondokat okozott, s most viharokkal és hideggel érkezik a téli idő. Katrakaszosz felszólította a menekültügyért felelős minisztert, hogy haladéktalanul teljesítse a kormány ígéretét és szállíttassa az embereket a görög szárazföldre.

PestiSracok facebook image

- írta tovább üzenetében. Kiemelte: mindenek előtt a gyermekek szenvednek az embertelen körülmények miatt, de a szigetlakók számára is vállalhatatlanná vált a helyzet.

A görög égei-tengeri szigeteken, a többi között Számoszon, Híoszon és Leszboszon jelenleg mintegy húszezer menekült és migráns tartózkodik túlzsúfolt befogadóközpontokban, s várja menedékkérelme elbírálását. A rossz körülmények miatt a feszültség egyre nő mind a táborokban, mind a migránsok és a helyi lakosok között.

Ajánljuk még

A walesi labdarúgó-szövetség felszólította a FIFA-t, hogy engedje az LMBTQ-propagandát

NVNeugebauer Viktor Sport 2022 november 25.
A FIFA-világbajnokság első napjaiban – mint várni is lehetett – több szurkolót megszólítottak a biztonsági őrök, akik szivárványszínű vagy szivárvány mintájú ruhákat vagy kiegészítőket viseltek. De ez már nem marad így sokáig: a walesi labdarúgó-szövetség felszólította a FIFA-t, hogy lépjen közbe, és állítsa le az ilyen beavatkozásokat.

Dollárbaloldal – A CIA-ig érnek a szálak

PPestiSrácok.hu Forró drót 2022 november 25.
A baloldal választási kampányát a tengerentúlról milliárdokkal támogató Action for Democracy kapcsolatrendszere egészen az amerikai titkosszolgálatig, a CIA-ig ér – derül ki abból a jelentésből, amelyet a nemzetbiztonsági bizottság szerdán tett közzé. A jelek szerint az amerikaiak által támogatott kör kulcsszereplője a Bajnai Gordon, illetve a Ficsor Ádám nevével fémjelzett DatAdat-csoport, amely gyakorlatilag az ellenzéki kampányt lebonyolította – írja az Origo.