Pesti Srácok

A világ más tájain csökken a migráció és menekülttáborokat zárnak be

null

Az ausztrál kormány szerdán bejelentette, hogy bezár két menekülttábort, egyet Melbourne-ben és egyet Sydneyben. A kabinet értékelése szerint a csökkenő migráció Ausztrália sikeres bevándorlási politikájának bizonyítéka.

David Coleman bevándorlási miniszter közleményében jelezte, hogy a Melbourne-ben található, vitatott maribyrnongi létesítményt azonnali hatállyal bezárják, a sydneyi Blaxland Központot pedig májusig felszámolják. A fokozott biztonságú maribyrnongi tábor a legszigorúbb volt a maga nemében Ausztráliában. A központban az őrök a megszokottnál gyakrabban használták a bilincset és a kényszer változatos formáit a The Age című ausztrál napilap 2016-os beszámolója szerint. Coleman szerint a menekülttáborok bezárása a kormány sikeres bevándorlási politikájának bizonyítéka. Ausztrália 2013 óta nem engedi be területére a tengeren át, illegális úton érkezett migránsokat, és Pápua Új-Guineában, illetve Nauruban helyezi el őket. Az ottani táborokban mintegy ezren raboskodnak - többen évek óta - kilátástalan helyzetben. Rajtuk kívül 1250 embert tartanak fogva Ausztrália területén fokozott biztonságú létesítményekben. Coleman rámutatott, hogy Ausztrália új bevándorlási politikájának köszönhetően csökkent a tengeri migráció, 19 központot zártak be és mintegy 500 millió ausztrál dollárt (98,5 milliárd forintot) takarítottak meg.

Jogvédők ezzel szemben üres gesztusnak nevezték a kormány intézkedéseit, amelyek oka szerintük az, hogy a maradék hét ausztráliai menekülttábor befogadóképessége megnövekedett.

PestiSracok facebook image

- hangsúlyozta közleményében Ian Rintoul, egy menekültügyi szervezet szóvivője.

- tette hozzá.

Forrás/fotó: MTI