Pesti Srácok

Gyöngyösi szerint a Jobbik még az ördög öreganyjával is cimborálna

Gyöngyösi szerint a Jobbik még az ördög öreganyjával is cimborálna

Mivel értékalapon határoz meg célokat a Jobbik, ezek képviseletében pragmatikus indokokból bárkivel hajlandóak együttműködni, „nemcsak Gyurcsány Ferenccel, az ördög öreganyjával is, ha szükséges” – mondta Gyöngyösi Márton az Azonnali.hu-nak adott hétfői nagyinterjúban. A Jobbik frakcióvezetője arra a kérdésre, milyen érzés volt Gyurcsány Ferenccel és a Demokratikus Koalícióval közösen tüntetni, úgy reagált, „az, hogy Gyurcsány máig a magyar közélet része lehet, nem a mi felelősségünk”, hanem szerinte a Fideszé.

Az Azonnali.hu kérdésére, hogy milyen érzés volt Gyöngyösi Mártonnak jobbikosként Gyurcsány Ferenccel együtt tüntetni, a politikus úgy reagált,

Ugyanakkor a tüntetéssorozattal kapcsolatban megjegyezte,

PestiSracok facebook image

Úgy vélte, bár valóban előfordultak ilyen túlkapások, de a 2006-os eseményekhez nem viszonyítható a rendőrök mostani fellépése. Gyöngyösi Márton ugyanakkor hangsúlyozta, mivel értékalapon határoznak meg célokat, azokban pragmatikus indokokból bárkivel hajlandóak együttműködni,

A tüntetések kimenetelével kapcsolatban a politikus elmondta, nem a tüntetők számán van a hangsúly, hiszen véleménye szerint „mindig egy elhivatott keménymag, egy szűk, de határozott réteg az, ami magával rántja a tömegeket. A tömeg mindig nehezen mobilizálható, ez mindig így volt, nemcsak Magyarországon”.

Gyöngyösi Márton az interjúban arról is beszélt, félévente tart zártkörű tájékoztatást a nagykövetségeknek. Ennek köszönhetően szerinte a nemzetközi sajtban is „elismerik azt az utat, amit az elmúlt években a néppártosodással bejárt a Jobbik”. Hozzátette, hat éve szerinte még „szubkulturális jellegű volt a Jobbik szavazóbázisa”, mára azonban korcsoport, jövedelemszint, vagy földrajzi elhelyezkedés vonatkozásában nem lehet meghatározni a tipikus Jobbik-szavazót. Mint megjegyezte, még a liberális szavazóknak is szeretnének alternatívát kínálni. Úgy fogalmazott,

Gyöngyösi Márton az interjúban elmondta, szerinte Orbán Viktornak két nagy szövetségese van jelenleg: Moszkva és az amerikai alt-right mozgalom, ugyanakkor „mindkettő legfőbb célkitűzése Európa gyengítése”. Mint fogalmazott,

A teljes interjú itt olvasható.

Forrás: azonnali.hu; Fotó: MTI

Ajánljuk még

Ki ne hinne a csodákban? – Boros Imre lerántotta a leplet a nagy olajösszesküvésről (Polbeat – javított kiadás!)

‎Polbeat 2022 december 10.
Boros Imre a PestiSrácok.hu Polbeat című élő műsorában lerántotta a leplet a nagy olajösszesküvésről. Huth Gergellyel és Stefka Istvánnal beszélgetve elmagyarázta, milyen játszma zajlik az unió szankciós politikája mögött, hogyan mesterkedett a magyar olajmulti, a Mol, hogy kikényszerítse az üzemanyagár-stop feloldását még a kormány által tervezett szilveszteri időpont előtt, és hogy miként fog megfizetni – a teljes szankciós nyereségének kormányzati elvonásával – mindezért. Felmerült az is, hogy ki hisz még a csodákban, hiszen a Mol százhalombattai finomítóját több hónap küszködés után, az árstop visszavonása után néhány órával sikerült megjavítani, az addig minden mérnökön kifogó repedéseket behegeszteni. A műsorban a neves közgazdász beszélt Matolcsy György és a kormány vitájának hátteréről is, és természetesen a Revolution '56 Szabadságharcos Sörözőben jelen lévő vendégek ezúttal is kérdezhettek, sőt, komoly világnézeti polémia is kibontakozott a kérdezők és Boros Imre között.

Évek óta nyomasztanak bennünket a Birodalom tényellenőrei, de a Századvég most visszavág nekik (Polbeat-videó)

‎Polbeat 2025 március 14.
Egyfajta kifordított A Birodalom visszavágnak lehetünk szemtanúi, hiszen a Századvég új Tényellenőr.hu-ja épp a birodalomnak vág vissza - vezette fel a legutóbbi Polbeat-beszélgetést Huth Gergely, aki Both Hunort, az új elemző csapat és internetes portál vezetőjét, illetve Béky Zoltánt, a Századvég vezető jogászát kérdezte, Stefka István közreműködésével. Both elmagyarázta: a globalista erők épphogy az álhírek terjesztéséhez használják a fizetett "tényellenőr csapataikat" és elég nagy sikerrel jártak világszerte a negatív kampányaikkal, hangulatkeltéseikkel. E fegyverük kifejezetten a nemzeti szuverenitás megtámadására irányult, de "most ellenük fordítjuk azt."

"Büszke vagyok rá, hogy pályafutásom során nem tettem rosszat egy kollégámnak sem" - A születésnapos Stefka István a Polbeatben

‎Polbeat 2023 június 10.
Rendhagyó Polbeatet szerveztünk Stefka István 80. születésnapjára a Revolution '56 Szabadságharcos Sörözőbe, ahol a PestiSrácok.hu-s csapat mellett Stefka régi barátja és harcostársa, Alexa Károly irodalomtörténész, író, illetve a konzervatív televíziózás nagy, a rendszerváltoztatás utáni - a Horn-Kuncze-kormány által teljesen felszámolt - korszakának két jeles alakja (egyben az ünnepelt akkori munkatársa), Mátyássy Andrea és Dézsy Zoltán is elmondta méltatását, visszaemlékezését. Megszólalt továbbá Stefka István felesége, Naszályi Kornélia és egyik lánya, Stefka Nóra, továbbá Ambrózy Áron, Szabó Gergő és Szalai Szilárd. A Huth Gergely által celebrált rendkívüli adást végül egy fergeteges köszöntés követte, a tortát és a pezsgőt Stefka István kedvenc együttesének, az AC/DC-nek a dübörgésére hozták be a kollégák.