Pesti Srácok

Összeáll az MSZP és a Jobbik a szombati tüntetések szervezésében

Összeáll az MSZP és a Jobbik a szombati tüntetések szervezésében

A Jobbik és az MSZP közösen segíti a szakszervezetek szombati félpályás forgalomlassító akcióját Vásárosnamény, Fehérgyarmat és Záhony környékén – derül ki a Magyar Idők birtokába jutott dokumentumból. Ebben „Kedves barátom!” megszólítással a városnaményi szocialistáktól Szilágyi Istvánné osztja meg a Jobbik Szabolcs megyei alelnökével, Tóth Viktorral a demonstrációkon való részvételre buzdító felhívást, illetve a pontos menetrendet, azt kérve, hogy az egykori radikális párt is terjessze a dokumentumot.

Nincs központi döntés a demonstrációkban való részvételről, erről a megyei szervezetek önállóan határozhatnak – mondták a Magyar Időknek a szocialisták elnökségében. A lap forrásai szerint nem lehet kiemelni az MSZP és a Jobbik együttműködését, ugyanis valamennyi ellenzéki párt felvette a kapcsolatot a szakszervezetekkel, hogy miként segíthetnék akcióikat. Helyi szinten így DK–Jobbik, MSZP–DK, illetve bármilyen más összetételben támogathatja az ellenzék a szakszervezeti demonstrációkat – hangsúlyozták.

Ismert: az Országos Sztrájk­­előkészítő és Demonstrációszervező Bizottság szervezésében szombaton országszerte kezdődnek egy időben félpályás útlezárások, forgalomlassító akciók és kormányellenes tüntetések a túlóratörvény elleni tiltakozásul. A fővárosban a Blaha Lujza téren, az Oktogonon, a Szabadság híd pesti hídfőjénél, a Hősök terénél, valamint a Gundel étteremnél is demonstrációt szerveznek. A tüntetők ezekről a helyszínekről vonulnak a Kossuth térre, majd a Clark Ádám térre, ahol élőben kapcsolják majd a vidéki demonstrációk helyszíneit.

Forrás: Magyar Idők

PestiSracok facebook image
Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!