Pesti Srácok

Velence jelentős része ma víz alá kerül – Vörös riasztás van életben Dél-Olaszországban

Velence jelentős része ma víz alá kerül – Vörös riasztás van életben Dél-Olaszországban

A legmagasabb fokozatú, vörös színű riasztás lépett életbe kedden a dél-olaszországi Basilicata, Calabria és Szicília tartomány területén a nagy mennyiségű csapadék, viharok miatt, de majdnem egész Olaszországban készültséget rendeltek el a rossz időjárás miatt.

Közepes szintű riasztás van érvényben az olasz csizma sarkában Puglia térségében. Ennél alacsonyabb, sárga színű készültség lépett életbe Emilia-Romagna, Lazio, Umbria, Friuli-Venezia Giulia, Marche, Campania, Lombardia, Veneto, Toscana tartományban és Szardínia szigetén. Friuli-Venezia Giuliában a heves esőzések, havazás és a nagy erejű hullámverések okozhatnak nehézségeket. A déli Calabriában hétméteres hullámokat várnak. Több városban, köztük a pugliai Leccében és Tarantóban, valamint Nápolyban és Velencében is bezártak az óvodák, iskolák és más oktatási intézmények a rossz idő miatt. Velencében a tenger tetőzését várják: a víz magassága reggel nyolc órakor elérte a megszokott tengerszinttől számított egy métert. A délelőtt folyamán 140 centiméteres vízmagasságot várnak, ami azt jelenti, hogy a város történelmi központjának hatvan százaléka víz alá kerül.

Forrás: MTI; Fotó: MTI/Mónus Márton

PestiSracok facebook image

Ajánljuk még

Nagyon súlyos, sötét dolgokról írok - Mező Gábor az első novelláskötetéről, régi és új ügynökökről (PS-videó)

‎Polbeat 2024 szeptember 10.
Nagyon súlyos, sötét történetekről írok. Gondolom nem meglepetés, hogy a XX. század második feléből. Azért dolgozom, hogy valamennyire tanuljunk a múltból, és ne menjünk bele ugyanazokba a csapdákba, amikbe korábban. Erre vonatkozik a cím, hogy Az ördög van odakint. Az ördögöt valahogy kívül kell tartanunk, nem szabad beinvitálni a házunkba. Ugyebár csak akkor tud bejönni, ha meghívjuk - mondta Mező Gábor kutató-író első novelláskötetéről, Huth Gergely kérdéseire.

Itt a nagy antifa-széljobb vita a Polbeatben: "Nefelejcs" Gergő vs. Lipták Tamás, csütörtök 18 óra, R56!

‎Polbeat 2025 május 29.
Szélsőbal nincs, de igény az volna rá - írta Varga "Nefelejcs" Gergő hét éve a Tett blogon. Nem kellett sokat várnia, hogy a folyamatosan tüzelt antifa csoportok végül radikalizálódjanak, elég csak az Ilaria Salis-féle, 2023-as budapesti terrortámadásra gondolni. Varga "Nefelejcs" Gergő, aki a marxista portál, azaz a Mérce munkatársaként, a Vörös Szittya vlog arcaként és mindenek előtt antifa szervezőként ismert, elfogadta a PestiSrácok felkérését, hogy a másik nagy közéleti szubkultúra, a nemzeti radikálisok emblematikus képviselőjével, Lipták Tamással, a Jobbszélső Telegram csatorna szerkesztőjével, a Magyar Jelen szerzőjével megmérkőzzön a Polbeat nyilvános felvételén, május 29-én, csütörtökön, 18 órától, az R56 Sörözőben. Mérkőzésvezető: Huth Gergely és Kertész Dávid.