Pesti Srácok

Azbej Tristan: Őszöd óta Gyurcsány nem vonult vissza, sőt, azóta egy helyett öt pártot irányít

Azbej Tristan: Őszöd óta Gyurcsány nem vonult vissza, sőt, azóta egy helyett öt pártot irányít

Az őszödi beszéd kiszivárgásának napja, 2006. szeptember 17-e nemcsak a XXI. századi magyar történelem menetét változtatta meg, hanem az én életemet is – írta csütörtöki Facebook-bejegyzésében Azbej Tristan.

Facebook-bejegyzésében Azbej Tristan felidézi: pár héttel az őszödi beszéd kiszivárgása előtt végzett az Egyesült Államok-beli Virginia műszaki egyetemén, és a földtudományok doktoraként tervezte pályafutását.

– írta. Mint az államtitkár kiemelte,

PestiSracok facebook image

Azbej Tristan kiemelte: ugyan 14 év telt el, Gyurcsány mégsem vonult vissza, ráadásul egy helyett mára öt pártot is irányít,

Az államtitkár ugyanakkor megjegyezte:

https://www.facebook.com/azbejtristan/posts/1654474151384809

Forrás/fotó: Azbej Tristan/Facebook

Ajánljuk még

"Büszke vagyok rá, hogy pályafutásom során nem tettem rosszat egy kollégámnak sem" - A születésnapos Stefka István a Polbeatben

‎Polbeat 2023 június 10.
Rendhagyó Polbeatet szerveztünk Stefka István 80. születésnapjára a Revolution '56 Szabadságharcos Sörözőbe, ahol a PestiSrácok.hu-s csapat mellett Stefka régi barátja és harcostársa, Alexa Károly irodalomtörténész, író, illetve a konzervatív televíziózás nagy, a rendszerváltoztatás utáni - a Horn-Kuncze-kormány által teljesen felszámolt - korszakának két jeles alakja (egyben az ünnepelt akkori munkatársa), Mátyássy Andrea és Dézsy Zoltán is elmondta méltatását, visszaemlékezését. Megszólalt továbbá Stefka István felesége, Naszályi Kornélia és egyik lánya, Stefka Nóra, továbbá Ambrózy Áron, Szabó Gergő és Szalai Szilárd. A Huth Gergely által celebrált rendkívüli adást végül egy fergeteges köszöntés követte, a tortát és a pezsgőt Stefka István kedvenc együttesének, az AC/DC-nek a dübörgésére hozták be a kollégák.

A patriotizmus maga a lázadás - Lajkó Fanni és Szűcs Gábor a Polbeatben

‎Polbeat 2024 december 16.
A mai világ arról szól, hogy egyáltalán ne legyenek nemzetek, ebben pedig a patriotizmus eszméje maga a lázadás. Nemigen maradt olyan uniós tagállam, ahol annyira hazaszeretők az emberek, mint mi, magyarok. Szerencsések vagyunk, hiszen Nyugat-Európában már kevert a társadalom, s lényegében nincs az embereknek nemzettudata - mondta a Polbeat című műsorunkban Lajkó Fanni, jogász az Alapjogokért Központ elemzője, aki másik vendégünkhöz, Szűcs Gábor jogász-elemzőhöz hasonlóan a Nemzeti Ellenállás Mozgalom alapító tagja. Szűcs Gábor ugyanerről így fogalmazott: nem elég önmagában, ha politikusok állnak ki egy ügy mellett, "nekünk is meg kell mutatni, hogy mi a fontos, mert a mi életünkről van szó". Huth Gergely kérdéseire elhangzott az is: Magyar Péter csak epizódszereplő lehet, előbb-utóbb el fog bukni és ezt ő is érzi.