Pesti Srácok

Miniszterelnökség: folytatódik a Magyar Falu Program

Miniszterelnökség: folytatódik a Magyar Falu Program

Újabb kategóriákban adhatják be pályázataikat szerdától a kistelepülési helyi önkormányzatok, önkormányzati társulások, egyházközségek és civil szervezetek a Magyar Falu Programban – tudatta a Miniszterelnökség. A Gyopáros Alpár modern települések fejlesztéséért felelős kormánybiztos által jegyzett közleményben azt írták, hogy a Falusi Civil Alap közel ötmilliárd forintos keretéből a falvakban működő egyesületek, alapítványok az idén is négy célra pályázhatnak.

Közlésük szerint ingatlanberuházási, -felújítási támogatás esetén hatmillió forint, gépjárműbeszerzési támogatás esetén ötmillió forint, eszközbeszerzés és programszervezési támogatás esetében pedig maximálisan két-két millió forint igényelhető. Az önkormányzatok a tulajdonukban lévő közterületi játszóterek és óvodai játszóudvarok építésére, kialakítására, felújítására, eszközök és felszerelések fejlesztésére, beszerzésére nyújthatnak be pályázatot. Az erre a célra rendelkezésre álló keretösszeg másfél milliárd forint. A közlemény szerint saját tulajdonú temetőik infrastrukturális fejlesztésére a települési önkormányzatok mellett a történelmi egyházak is igényelhetnek támogatást, melyre a kormány összesen hárommilliárd forintot biztosít.

A pályázatokat a Magyar Államkincstár elektronikus felületén, illetve a Falusi Civil Alap esetében a Nemzetpolitikai Informatikai Rendszeren keresztül május 7-ig lehet benyújtani. A támogatottak köréről hatvan napon belül döntés születik. A közleményben emlékeztettek arra, hogy az elmúlt két évben a Magyar Falu Program helyi életminőség javítását célzó pályázati alprogramjánál a nyertes pályázatok száma meghaladta a tizenkétezret, a kifizetett állami támogatások összege pedig a százharmincmilliárd forintot. A program harmadik éve tartó teljes költségvetése a falusi családi otthonteremtési kedvezménnyel, a falusi útalappal és a kisboltok támogatásával együtt több mint hatszázmilliárd forint - közölte a Miniszterelnökség.

Forrás: MTI, Fotó: MTI/Illyés Tibor

PestiSracok facebook image
Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!