Pesti Srácok

Több roma közösségben is elutasítják a koronavírus elleni vakcinát

null

A Hír TV arról számol be, hogy számos roma közösségben is elutasítják a koronavírus-elleni vakcinát, annak ellenére, hogy nagyon sok idős ember kerül kórházba közülük, vagy hal meg a fertőzés miatt. Több roma szervezet és politikus ezért kampányt indított, hogy meggyőzze a szegényebb vidéken élőket az oltás fontosságáról. Szakértők a romák körében kialakult nagyarányú oltásellenességet a Facebookon terjedő rémhírekkel és a baloldali politikusok kijelentéseivel magyarázzák.

Forgács István roma szakértő arról beszélt a Magyarország élőben című műsorban, hogy a roma közösségek tájékozódnak az aktuális vírushelyzetről, ám a veszélyt addig nem érzik valósnak, amíg személyes tragédia nem éri őket. A 3200 fős Tiszburán, ahol meglehetősen nagy a roma népességarány például mindösszesen 90-en regisztráltak. Forgács kijelentette, a település polgármestere mindent megtesz azért, hogy erősítse az állampolgárokban az oltakozási hajlandóságot.

Forrás: Hír TV; Fotó: Hír TV-képernyőfelvétel

PestiSracok facebook image

Ajánljuk még

A walesi labdarúgó-szövetség felszólította a FIFA-t, hogy engedje az LMBTQ-propagandát

NVNeugebauer Viktor Sport 2022 november 25.
A FIFA-világbajnokság első napjaiban – mint várni is lehetett – több szurkolót megszólítottak a biztonsági őrök, akik szivárványszínű vagy szivárvány mintájú ruhákat vagy kiegészítőket viseltek. De ez már nem marad így sokáig: a walesi labdarúgó-szövetség felszólította a FIFA-t, hogy lépjen közbe, és állítsa le az ilyen beavatkozásokat.

Dollárbaloldal – A CIA-ig érnek a szálak

PPestiSrácok.hu Forró drót 2022 november 25.
A baloldal választási kampányát a tengerentúlról milliárdokkal támogató Action for Democracy kapcsolatrendszere egészen az amerikai titkosszolgálatig, a CIA-ig ér – derül ki abból a jelentésből, amelyet a nemzetbiztonsági bizottság szerdán tett közzé. A jelek szerint az amerikaiak által támogatott kör kulcsszereplője a Bajnai Gordon, illetve a Ficsor Ádám nevével fémjelzett DatAdat-csoport, amely gyakorlatilag az ellenzéki kampányt lebonyolította – írja az Origo.