Pesti Srácok

Huszonöt bevándorló holttestére bukkantak halászok Jemen partjainál

Huszonöt bevándorló holttestére bukkantak halászok Jemen partjainál

Halászok huszonöt olyan bevándorló holttestére bukkantak Jemen partjainál, akik feltehetőleg a Perzsa (Arab)-öbölbeli gazdag országokba próbáltak eljutni – közölte egy jemeni helyi tisztségviselő az AFP francia hírügynökség hétfői jelentése szerint.

A halászok huszonöt holttestre bukkantak a tengerben a Báb-el-Mandeb-szoros (a Dzsibuti és Jemen közötti térség) közelében - mondta Dzsalíl Ahmed Ali, hozzátéve, hogy a százhatvan-kétszáz embert szállító hajó két napja borult fel. A többiek sorsa nem ismert. Az évek óta tartó jemeni polgárháború ellenére a térségben továbbra is zajlik az illegális migráció, elsősorban Etiópiából indulnak útnak a jobb élet reményében. Az olyan gazdag öbölbeli országokban, mint Szaúd-Arábia vagy az Egyesült Arab Emírségek, számos külföldi vendégmunkás dolgozik, akik elsősorban az indiai szubkontinensről vagy Afrikából érkeznek.

Az ENSZ szerint mintegy harminckétezer illegális – elsősorban Etiópiából érkezett – bevándorló rekedt a csaknem hét éve polgárháború sújtotta Jemenben, amely polgárháború miatt a világszervezet szerint a világ legnagyobb humanitárius tragédiája alakult ki az országban.

Forrás: MTI, Fotó: MTI/AP/Renata Brito

PestiSracok facebook image
Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!