Pesti Srácok

Elfogták a börtönőrre támadó, büntetett előéletű ricsei férfit

Elfogták a börtönőrre támadó, büntetett előéletű ricsei férfit

A Nemzeti Védelmi Szolgálat (NVSZ) közreműködésével fogták el a kisvárdai rendőrök azt a ricsei (Borsod-Abaúj-Zemplén megye) férfit, aki bosszúból egy börtönőrre támadt. Információk szerint a többszörösen büntetett előéletű, büntetéséből nemrégiben szabadult bűnözőről van szó.

Az egyik kisvárdai áruházban december 2-án a férfi hangosan szidalmazni kezdte, majd verekedésre hívta a büntetés-végrehajtási dolgozót. Tettlegességre nem került sor az áruház biztonsági őrének köszönhetően, akinek közbeavatkozására a férfi megbotránkoztató, riadalmat keltő cselekményét abbahagyta. A zaklatót a rendőrök december 4-én az NVSZ közreműködésével a lakásán elfogták, majd előállították az illetékes rendőrkapitányságra. Az előállítás után derült ki, hogy a férfi ellen elfogatóparancs van érvényben, ezért meghallgatása után bűnügyi őrizetbe vették.

Az NVSZ sok egyéb feladat – bűn-, korrupciómegelőzés, bűnfelderítés, megbízhatósági vizsgálat és kifogástalan életvitel ellenőrzése – mellett védelmet biztosít a meghatározott állomány tagjai számára, amennyiben velük szemben hivatali kötelesség teljesítése miatt vagy azzal összefüggésben bűncselekményt kísérelnek meg vagy követnek el. A védelmi feladat feljogosítja az NVSZ-t arra, hogy a törvény teljes szigorával lépjen fel azon elítélt bűnözők ellen, akik például a büntetés-végrehajtási intézetekben dolgozókon akarják megtorolni szabadulásuk után az igazságszolgáltatás által rájuk kirótt büntetést. Az NVSZ hatáskörébe tartozó védett állomány létszáma megközelítőleg 130 ezer fő.

Forrás: Magyar Nemzet; Fotó: police.hu

PestiSracok facebook image
Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!