Pesti Srácok

A németek rájöttek, hogy mégsem szeretik a bevándorlókat

A németek rájöttek, hogy mégsem szeretik a bevándorlókat

Hét év erőltetett migrációt követően a németek rájöttek, hogy nem kizárólag csillogó szemű agysebész kisgyerekek érkeznek a Közel-Keletről, sőt Németország csaknem fele szerint a bevándorlás negatív hatással van Németországra - derült ki a YouGov közvélemény-kutató intézet friss felméréséből, amelyet a dpa német hírügynökség felkérésére készített.

A megkérdezettek 47 százaléka egyetértett azzal az állítással, hogy a bevándorlás elsősorban negatív befolyással van Németországra. A válaszadók mindössze 29 százaléka látta úgy, hogy a bevándorlásnak inkább pozitív hatásai vannak. A felmérés résztvevőinek negyede határozatlan volt a kérdésben, vagy megtagadta a válaszadást.

A megkérdezettek 44 százaléka gondolja azt, hogy a berlini kormánynak szigorítania kellene a bevándorlási feltételeket. A válaszadók húsz százaléka szerint könnyíteni kellene a követelményeket, 28 százaléka pedig fenntartaná a jelenlegi irányvonalat.

A német kormány migrációs és bevándorlási politikája a felmérés résztvevőinek 61 százaléka szerint rossz vagy nagyon rossz, 27 százalék szerint pedig jó vagy inkább jó.

PestiSracok facebook image

Forrás: MTI