Pesti Srácok

Tényi István azt kéri Orbán Viktortól, hogy vonja a Molt állami felügyelet alá

Tényi István azt kéri Orbán Viktortól, hogy vonja a Molt állami felügyelet alá

Közérdekű bejelentést tett Tényi István, amiben arra kéri a miniszterelnököt, hogy vonja állami felügyelet alá a Molt. Indoklásul pedig a portálunkon megjelent, Boros Imre interjút említi, amiben a neves közgazdász kifejtette, hogy a Mol árat akar emelni annak ellenére, hogy az általuk feldolgozott nyersolaj ára nem nőtt, hanem csökkent. A közgazdász szerint nyilvánvaló zsarolási szándék az olajvállalatnak, hogy az üzemanyag hiánnyal mórestre tanítani az új, energiaügyi minisztert.

Kérem, hogy a Kormány (...)rendelje el a MOL Magyar Olaj- és Gázipari Nyrt. magyar állam felügyelete alá vonását

-írja közérdekű bejelentésében Tényi István. Indoklásául pedig a PestiSrácok.hu-n megjelent interjút vette alapul, amiben Boros Imre közgazdász azt mondta, hogy

PestiSracok facebook image

Tényi hozzáteszi, hogy Boros szerint

Kitért arra is, hogy ha megtörténne a felügyelet alá vonás az mivel járna. Mint írja

  • áttekinti a gazdálkodó szervezet vagyoni helyzetét;
  • jóváhagyja, illetve ellenjegyzi a gazdálkodó szervezet vagyoni jellegű kötelezettségvállalásait; továbbá
  • döntést hozhat a rendkívüli intézkedés bevezetését előidéző helyzet közvetlen elhárításával, következményeinek enyhítésével összefüggésben azon ügyekben, amelyek egyébként az érintett gazdálkodó szervezet legfőbb döntéshozó szervének (tehát a közgyűlésének/taggyűlésének/alapítójának) hatáskörébe tartoznak.

Fotó: MTI

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!