Gyurcsányék a nyugdíjemelést sem szavazták meg

Ha Gyurcsányékon múlna, akkor semmi sem védené a nyugdíjasokat a háborútól és a szankciós inflációtól - reagált a Fidesz a DK-s Gy. Németh Erzsébet keddi nyilatkozatára, amelyben az évenkénti helyett negyedévenkénti nyugdíjkorrekciót javasolt.
A Fidesz közleményében azt írta:
Gyurcsányék sem a januári nyugdíjemelést, sem a rezsicsökkentés védelmét, sem az élelmiszerárstopokat nem szavazták meg, ellenben támogatnak minden olyan brüsszeli szankciót, ami az infláció és az árak emelkedését okozza. Amíg Gyurcsányék a háború- és szankciópárti politikájukkal az infláció növekedését fűtik, addig a kormány az infláció csökkentésén dolgozik, és garantálja az inflációkövető nyugdíjemelést
- hangsúlyozta a kormánypárt. Gy. Németh Erzsébet, a DK képviselője keddi online sajtótájékoztatóján azt mondta: a visszamenőleges nyugdíjemelés összegét a negyedéves inflációs adatok alapján állapítanák meg.

Forrás: MTI; Fotó: MTI/Kovács Attila