Pesti Srácok

"Szlovákia nem küld újabb fegyvereket Ukrajnának" - erről beszélt a szlovák parlament elnöke

"Szlovákia nem küld újabb fegyvereket Ukrajnának" - erről beszélt a szlovák parlament elnöke

Szlovákia már nem küld újabb fegyvereket Ukrajnának, de minden más eszközzel továbbra is támogatni fogja az orosz agresszió ellen védekező ukránokat - jelentette ki Peter Pellegrini, a szlovák parlament elnöke csütörtökön Prágában sajtótájékoztatón. "Szlovákia már nem rendelkezik olyan fegyverekkel és fegyverrendszerekkel, amelyeket átadhatna Ukrajnának" - mondta Peter Pellegrini újságíróknak azt követően, hogy tárgyalásokat folytatott a cseh képviselőház és a szenátus elnökével, Markéta Pekarová Adamovával és Milos Vystrcillel.

- szögezte le a szlovák politikus, aki egynapos hivatalos látogatást tett Prágában. Peter Pellegrini délután találkozik Petr Fiala cseh kormányfővel, majd Petr Pavel államfő is fogadja. Milos Vystrcil újságírók előtt megerősítette, hogy Csehországnak hosszú távú koncepciója van Ukrajna támogatását illetően, beleértve a folytatódó fegyverszállításokat is.

- hangsúlyozta a cseh felsőház elnöke. A felek véleményt cseréltek a négy visegrádi ország - Csehország, Lengyelország, Magyarország, Szlovákia - együttműködéséről is.

PestiSracok facebook image

- mutatott rá Peter Pellegrini. A szlovák parlament elnöke jövő tavaszra együttes ülésre meghívta Szlovákiába a cseh parlament két házának vezetőit.

Forrás: MTI, fotó: MTI/EPA/Jakub Gavlak