Pesti Srácok

Készülnek a románok az újabb átállásra? – Romániához csatolná Kárpátalját az AUR alelnöke

Készülnek a románok az újabb átállásra? – Romániához csatolná Kárpátalját az AUR alelnöke

Onnan lehet tudni, hogy hogyan is áll valójában az orosz–ukrán (vagy bármelyik) háború, hogy éppen kinek az oldalára állnak a románok. Ezúttal úgy tűnik, hogy tényleg elért az összeomlás szélére Ukrajna, hiszen a román nacionalista párt bejelentkezett Kárpátaljáért mint közismerten ősi román földért. Úgy tűnik, nekik szabad ilyesmit tenni. Zelenszkij elnök tehát felkötheti a harci macinacit, ugyanis a dáko-román kontinuitás lassan Kijevig terjeszkedik.

Claudiu Târziu, a Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) szenátora szerint Románia csak abban az esetben lehet szuverén ország, ha azokat a területeket is elcsatolja, amelyek egykor Romániához tartoztak, most viszont Ukrajna részei – írja a Maszol. Más szavakkal: a víz nedves, Románia pedig felkészül az átállásra. Mindeközben pedig nem hallani az ukránvédők jajveszékelését, hogy a románok ukrán földre fenekednek – úgy tűnik, nekik ezt szabad. Felmerül persze a kérdés, hogy a mindig koherens Momentum sajtóosztálya mit gondol az ötletről. Esetleg küldenének-e egy román megszállás esetén fegyvert Ukrajnának, miközben Fekete-Győr András románul gratulál a "román szuverenitás helyreállításához". A teljes kép- és tudatzavar pedig folytatódik.

PestiSracok facebook image

– mondta Moldva és Havasalföld egyesülésének ünnepén, január 24-én, Iașiban az AUR második számú vezetőjének számító politikus.

Persze Târziu utólag azonban magyarázkodásba kezdett. Azt mondta, ő valójában nem követelte a területek elcsatolását, csak a szuverenitásról beszélt. Természetesen. Ők nem lenyúlni akarták Kárpátalját, csak véletlenül megtalálták a saját zsebükben.

Forrás: Mandiner; Fotó: MTI/EPA/Robert Ghement

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!