Pesti Srácok

Szerbia fertőtlenítő pontokat állított fel a szerb-magyar határon

Szerbia fertőtlenítő pontokat állított fel a szerb-magyar határon

A ragadós száj- és körömfájás megjelenésének megakadályozása érdekében Szerbia fertőtlenítő pontokat állított fel a Röszke-Horgos határátkelőn a teher- és személygépjárművek számára - közölte a szerbiai mezőgazdasági minisztérium. Szerbia ezzel az intézkedéssel próbálja megakadályozni, hogy az országban megjelenjen a rendkívül ragályos, főként a hasított körmű állatokat sújtó betegség.

A közlemény szerint a minisztérium fokozott biobiztonsági intézkedéseket vezetett be a Magyarországon és Szlovákiában kialakult kedvezőtlen járványügyi helyzet és a betegség magas behurcolási kockázata miatt.

"Minden Magyarországról Szerbiába belépő járművet fertőtlenítő akadályokhoz irányítanak a szükséges fertőtlenítési intézkedések végrehajtása érdekében. Emellett az említett határátkelőhelyen különleges ellenőrző pontokat készítettek elő a közlekedési eszközök alaposabb fertőtlenítésére" - olvasható a közleményben. A mezőgazdasági tárca kifejtette, hogy a fertőtlenítési pontokon kézi vagy gépi eszközökkel fújják le a gépjárműveket a minél alaposabb fertőtlenítés érdekében.

A minisztérium azt is megjegyezte, hogy azokból az országokból, ahol megbetegedést állapítottak meg, vagy korlátozó intézkedéseket vezettek be, szigorúan tilos szarvasmarha, sertés, juh és kecske, valamint állati eredetű termékek behozatala, beleértve az utazók által fogyasztásra szánt élelmiszereket is, ha azok állati eredetű terméket tartalmaznak.

PestiSracok facebook image

Magyarországon a ragadós száj- és körömfájás több mint ötven év után jelent meg újra. A betegség megjelenése óta pedig már több telepet is be kellett zárni, és az érvényben lévő járványügyi intézkedéseknek megfelelően több ezer szarvasmarhát kellett leölni.

Forrás/Vezető kép: MTI

Ajánljuk még

Nagyon súlyos, sötét dolgokról írok - Mező Gábor az első novelláskötetéről, régi és új ügynökökről (PS-videó)

‎Polbeat 2024 szeptember 10.
Nagyon súlyos, sötét történetekről írok. Gondolom nem meglepetés, hogy a XX. század második feléből. Azért dolgozom, hogy valamennyire tanuljunk a múltból, és ne menjünk bele ugyanazokba a csapdákba, amikbe korábban. Erre vonatkozik a cím, hogy Az ördög van odakint. Az ördögöt valahogy kívül kell tartanunk, nem szabad beinvitálni a házunkba. Ugyebár csak akkor tud bejönni, ha meghívjuk - mondta Mező Gábor kutató-író első novelláskötetéről, Huth Gergely kérdéseire.