Pesti Srácok

Trump az elnökök "makacsságát" okolja azért, hogy még nem ért véget az orosz-ukrán háború

Trump az elnökök "makacsságát" okolja azért, hogy még nem ért véget az orosz-ukrán háború

Donald Trump szerint az orosz és ukrán elnök "makacssága" is az oka annak, hogy eddig nem sikerült elérni a háború lezárását. Az amerikai elnök erről újságírók előtt beszélt a Fehér Házban pénteken.

Donald Trump, Elon Muskkal közös sajtótájékoztatóján megismételte, hogy "meglepetéssel" és "csalódottsággal" fogadta az orosz rakétatámadásokat ukrán városok ellen a közelmúltban, ami halálos áldozatokat követelt. Kifejtette, hogy az orosz támadások tárgyalások időszakában következtek be, amikor már "az az érzés alakult ki, hogy nagyon közel a háború lezárása".

- fűzte hozzá az elnök érzéseit kommentálva, de hozzátette, hogy továbbra is szeretné a háború végét látni.

PestiSracok facebook image

A tájékoztatón Donald Trump megerősítette, hogy "nagyon közeli" a megegyezés a gázai tűzszünettel kapcsolatban és azt ígérte, hogy akár már pénteken, vagy szombaton bejelentés következhet.

Az ENSZ Biztonsági Tanácsában az Oroszország által Ukrajnáról kezdeményezett ülésen pénteken az Egyesült Államokat képviselő diplomata arról beszélt, hogy az amerikai álláspont szerint Ukrajnának joga van az önvédelemre a folytatódó orosz offenzívával szemben. Anton Jongeneel politikai tanácsadó kijelentette, hogy Ukrajna kész elfogadni egy azonnali tűzszünetet, aminek akadálya jelenleg Oroszország. Oroszország az ülést azzal az indokkal és állítással kezdeményezte, hogy az európai országok folytatódó fegyverszállításai Ukrajna számára "aláássák a béke helyreállítására irányuló erőfeszítéseket".

(MTI / Kiemelt kép: MTI/AP/Jacquelyn Martin)

Ajánljuk még

Így árulták el az 1956-os szabadságharcot és a magyar rendszerváltozást az amerikaiak - Molnár Tamás a Polbeatben (videó)

‎Polbeat 2022 október 23.
Százmillió halott van a kommunizmus mögött, kivel akartok ti kiegyezni? - Molnár Tamás képzőművész és antikommunista ellenálló, a 2006. őszi tüntetések szóvivőjének elhíresült mondata ez, aki a Polbeat legutóbbi felvételén Huth Gergellyel és Stefka Istvánnal beszélgetve döntött le egy sor tabu(témát), amikor közösen felelevenítettük azt, hogy az amerikaiak hogyan árulták el 1956-ot, majd a magyar rendszerváltozást is, hiszen akkor is és a nyolcvanas évek végén is kiegyeztek a Szovjetunióval.

Éles lőszerek és beütött, csuklyás alakok a tévészékház ostrománál – Császár Attila volt a Polbeat vendége

‎Polbeat 2023 március 11.
Hiába híresztelték az ellenkezőjét, azaz, hogy a 2006. szeptember 18-i tévéostrom idején a Hír TV és a mögötte állók szándékosan irányították a tömegeket, valójában mi oda mentünk, ahol a drámai események zajlottak, még a közvetlen feletteseinkkel sem volt idő egyeztetni róla. Gyűjtöttük az információkat az utca történéseiről, megvolt a technikánk, hogy ország-világ élőben követhesse azokat, tehát (sajnos egyedüliként a magyar médiában) a munkánkat végeztük – mondta a Polbeatben a Nézőpont Intézet Jótollú Magyar Újságíró-díjával frissen kitüntetett Császár Attila, aki az MTVA-nál, a Hír TV-nél és az Echo TV-nél végzett bő három évtizedes riporteri, szerkesztő-műsorvezetői munkájával érdemelte ki a kuratórium elismerését. Huth Gergely a műsorban lejátszotta azt az először a PestiSrácok.hu-n bemutatott, drámai belső rádiófelvételt, amelyen a lángoló tévészékházban minden bizonnyal szándékosan magukra hagyott rendőrök kiabálnak kétségbeesetten. Császár Attila válaszul kifejtette sok év oknyomozó riporteri munkája révén megalkotott teóriáját Gyurcsányék akkori, ördögi tervéről. Stefka István pedig a közös médiaháborús élményeket elevenítette fel "Csaszival", hiszen mindketten megtapasztalták, hogy milyen a sajtószabadság "balliberális" módra, amikor 1994-ben a visszatérő MSZP–SZDSZ-hatalom úgy rúgatta ki őket azonnali hatállyal a Magyar Televízióból, hogy még a hivatalos vezetőváltást sem várták ki.