Multimiliomossá nyomorítja az állam a Tisza Párt árnyéktábornokát

Bő két évvel ezelőtti menesztése óta több mint hetvenhétmillió forintot kapott különféle jogcímeken Ruszin-Szendi Romulusz, ezzel valószínűleg ő az állami pénzekből leginkább kitömött ellenzéki politikus. Bár a Tisza Párt egyebek mellett azzal az ígérettel tartja egyben a szektát, hogy majd elveszik a gazdagok pénzét, az árnyéktábornok kistafírozása vélhetőleg nem zavarná őket, mert az jár, fizessen csak az Orbán.
Csurran-cseppen az alkalmatlansága és feltételezhető hazaárulása miatt elcsapott Ruszin-Szendi Romulusznak, aki bő két évvel ezelőtti menesztése óta több hetvenhétmillió forint állami juttatást kapott különféle jogcímeken. Az Index összeállítása szerint
2022 decemberében, a karácsony előtti napokban jelent meg a Magyar Közlönyben a hír, miszerint a Magyar Honvédség parancsnoka beosztásba kinevezett Ruszin-Szendi Romulusz altábornagy beosztása 2023. január 1-től a Honvéd Vezérkar főnöke. A beosztásból Novák Katalin államfő mentette fel 2023. április 27-én, helyét Böröndi Gábor altábornagy vette át. 2023. január elsejétől 2023 augusztusáig Ruszin-Szendi a rendfokozata után bruttó 19,2 millió forintot kapott. A szolgálati viszony megszűnésekor, 2023 augusztusában a kifizetett egyéb járandóságok összege körülbelül bruttó 28,5 millió forint. Nagyjából ugyanekkora, bruttó 28,6 millió forint az az összeg, amit a korábbi vezérkari főnök Honvédelmi szolgálati juttatásként kapott 2023 augusztusa óta. Ruszin-Szendinek folyósítottak önkéntes tartalékos szolgálati jogviszonya után is körülbelül egymillió forintot, így összességében Ruszin-Szendi Romulusz 2023. január elseje óta a magyar államtól korábbi katonai szerepvállalásáért bruttó 77,3 millió forintot kapott.
Az Index megkérdezte a Tisza Pártot is, bütyökék hangsúlyozták, hogy Rémusz bácsi csak a részére a jogszabályok alapján járó juttatásban részesül, és nem a semmiért veszi fel a súlyos milliókat. Pedig úgy látszik, hogy de. Az árnyéktábornok jelenleg érthető okokból feketeseggűnek számít a honvédelmi tárcánál, így a honvédség működési szabályait figyelembe véve nehezen értelmezhető az, hogy például milyen érdemi szolgálatot lát el önkéntes tartalékosként. Korábbi beosztásai miatt bizonyára járnak neki különféle juttatások, de attól, hogy valami szabályos, még nem biztos, hogy erkölcsileg nem kifogásolható.
Bár Rémusz bácsi korábban valószínűleg egy kicsit közelebbről érzékelte a munka világát mint bütyök, azért a sorminta jól érzékelteti, hogy milyen az, amikor az alkalmatlanságuk miatt elcsapott állami menedzserek megsértődnek, és elkezdenek minden erejükkel hazájuk ellen dolgozni, már ha van nekik ilyen. Így lesz az önérzetből énérzet. Vesszen a haza, de azért csurranjon, cseppenjen! És akkor a végére egy kis demagógiafaktor: AZ ADÓFIZETŐK PÉNZÉN!