Senki nem volt hozzáfogható a világpolitikában. Nemcsak az USA, de földünk legmarkánsabb, legnagyobb tudással és befolyással rendelkező politikusa volt. Heinz Kissinger tizenöt évesen menekült el szüleivel Németországból a nácik rémuralma elől. Az új hazájában, New York Cityben lett Henry a Heinzből.
Nehéz idők voltak, nem volt örömteli, de megmutatta nekem, mennyire fontos a szabadság.
Kissinger belépett a hadseregbe is, és mint amerikai katona látta viszont hazáját a háború után. Leszerelése után elvégezte a Harvardot, sőt, utána ott is maradt egy időre és politikai tudományokat tanított. A hatvanas évek végén hozta őt Richard Nixon elnök a Fehér Házba nemzetbiztonsági tanácsadónak. Később az USA külügyminisztere lett. Kőkeményen képviselte az Egyesült Államok érdekeit. 1973-ban megkapta a Nobel-békedíjat, mivel az ő érdeme volt a vietnámi háború lezárása. Neki volt köszönhető az USA közeledése Kína és a Szovjetunió felé. Ez a nagyszerű ember és hazafi 100 évesen ment el.
A Hamász és az izraeli kormány megállapodott, hogy határozatlan időre meghosszabbítják a tűzszünetet. Az utolsó pillanatokban született meg az egyezség. A lényeg az, hogy a Hamász minden nap 10 túszt szabadon engedjen. Katar szerint péntek éjfélig mindenképpen ki fog tartani a fegyvernyugvás. Az eredeti tárgyalások alapján a tűzszünetet maximálisan 10 napra lehet kiterjeszteni. Abban mindkét fél egyetért, hogy nehéz lesz újra elkezdeni a harcokat a néhánynapos „béke” után. Ma is a tervek szerint 16 túszt fognak elengedni a terroristák. Még egy 10 hónapos csecsemő, Kfir Bibasz is a Hamasz kezén van. Jeruzsálemben történt egy terrortámadás, két merénylő tüzet nyitott a buszmegállóban várakozó utasokra és hármat megölt közölük. A terroristák autóval közelítették meg a helyszínt, majd egy M–16 gépkarabéllyal és egy pisztollyal támadtak a civilekre – mondta Doron Torgeman, Jeruzsálem rendőrfőnöke. A rendőrök percek alatt végeztek a két támadóval.
Facebook
Twitter
YouTube
RSS