A szlovák koalíció is sok pártból áll, a kormánykoalíciót alkotó pártok többségének a viszonyulása nem az Magyarországhoz, mint amit a szlovák külügyminiszter megfogalmazott, de egy ilyen sokpárti összefogásnál magyar példa is van rá, hogy bolondok is bekerülnek az összefogásba – így kommentálta a Kormányinfón portálunk érdeklődésére Gulyás Gergely a szlovák külügyminiszter azon kijelentését, hogy a magyar miniszterelnök és egyes kormánytagok elmehetnek “melegebb éghajlatra”. A kencelláriaminiszter kérdésünkre kommentálta a Pegasus kémszoftver ügyében létrehozott EP-bizottság magyarországi látogatását is, amellyel kapcsolatban megjegyezte: “Budapest egy szép város, és azt értem, hogy még az országot, vagy legalábbis annak kormányát szívből utáló képviselők is szívesen jönnek túrázni Magyarországra”.
Portálunk a Kormányinfón arról érdeklődött, hogyan értékeli a kormány az Európai Parlament a Pegasus szoftverrel kapcsolatban létrehozott bizottságának e heti magyarországi látogatását, és azt a sajtótájékoztatót, ahol EP-képviselők amellett érveltek, hogy míg egyes nyugati országokban nem aggályos a szoftver használata, addig Magyarország esetében az. Gulyás Gergely felvetésünkre úgy reagált:
ha nem kerülne el súlyos európai és magyar adófizetői pénzekbe mindaz, amit az európai parlamenti képviselők csinálnak, akkor nevetségesnek és szórakoztatónak nevezném. Így egy kicsit szomorú is.
A kancelláriaminiszter kiemelte: az Európai Uniónak, egyetlen uniós szervnek, pláne az Európai Parlamentnek nincs hatásköre ebben a kérdésben. Mint megjegyezte,
Budapest egy szép város, és azt értem, hogy még az országot, vagy legalábbis annak kormányát szívből utáló képviselők is szívesen jönnek túrázni Magyarországra. Szeretettel várunk mindenkit.
Gulyás Gergelyt kérdeztük Rastislav Káčer szlovák külügyminiszter azon, közösségi oldalán megosztott bejegyzésével is összefüggésben, amelyben a szlovák tárcavezető kvázi melegebb éghajlatra küldte el a magyar miniszterelnököt és több kormánytagot is. A kancelláriaminiszer úgy reagált: fontos látni, hogy pillanatnyilag nincs szlovák kormány, ami alapvetően nehezíti meg a diplomáciai kapcsolatokat. Szlovákiában ügyvezető kormány van, szeptemberben pedig választásokat tartanak. Mint hozzátette,
van egy külügyminiszter, akinek azt hiszem, a saját személyes problémáival orvost kellene felkeresnie, ahogy arra Németh Zsolt külügyi bizottsági elnök is felhívta a figyelmet.
Mint megjegyeztük, az ilyen kirohanások különösen furcsák abban a diplomáciai helyzetben, amikor felmerült, hogy ha Szlovákia felajánlja Ukrajnának a vadászrepülőit, akkor Magyarország láthatná el Szlovákia légterének védelmét. Gulyás Gergely felvetésünkre úgy reagált: nem tud ezzel kapcsolatos egyeztetésekről, de az sem világos, van-e erre felhatalmazása egy ügyvezető kormánynak. Tárgyalni majd egy nem ügyvezető szlovák kormánnyal lehet, addig a lehetőségekhez mérten kell együttműködni Szlovákiával. A kancelláriaminiszter kiemelte: a szlovák koalíció is sok pártból áll, a kormánykoalíciót alkotó pártok többségének a viszonyulása nem az Magyarországhoz, mint amit a szlovák külügyminiszter megfogalmazott,
de egy ilyen sokpárti összefogásnál magyar példa is van rá, hogy bolondok is bekerülnek az összefogásba.
Vezetőkép: MTI/Kovács Tamás
Facebook
Twitter
YouTube
RSS