
Nehéz drog a politika, ahogy a hatalom is erős szer, nem könnyű lejönni róla, de úgy tűnik, hogy a bukott miniszterelnök meg se próbálja. Kilenc hónap múlva EP-választások lesznek, a DK-listát Dobrev Klára vezeti, ahogy az árnyékkormányt is, mégsem ő tart évadnyitó vezérszónoklatot, nem ő adja meg a stratégiai útmutatást az ellenzék egészének, hanem Gyurcsány. A baloldal többi szereplője pedig csak néz ki az üres fejéből, és nem tud választ adni arra, hogy miként lehetséges az, hogy tényleg 360 fokos fordulatot tettek az elmúlt tíz évben. Azaz visszafordultak arra, ahol annak előtte voltak: Gyurcsánytól Gyurcsányig. Aki pénteken, mint a baloldal felkent vezére, vagy a befagyott Dunán kikiáltott önjelölt ellenzéki király megtartotta nagybeszédét.
Nem tudnak megszabadulni Gyurcsánytól
Minden gyucsányozás előtt érdemes Puzsér unalomig ismételt érveit cáfolni.
Nem a Fidesz tehet arról, hogy Gyurcsány él és élvezi, hanem a baloldal a ludas. Persze, jól jön, ha ellenfeled ennyire elutasított, de az igazság az, hogy Gyurcsány Ferencet a balliberális értelmiség, majd az MSZP, végül az összes olyan párt, ami részt vett a 2022-es összefogásban mentette meg a bukástól, adott mozgásteret neki és nézte szájtátva, hogy felnövekszik.
A 2008-ban összegründolt második Magyar Demokratikus Chartának hála (amit Konrád György, Hegedűs D. Géza, Iványi Gábor fémjelzett) lehetett továbbra is a közélet szereplője Gyurcsány a 2009-es bukása után. Majd az MSZP-nek köszönhetően maradt politikai értelemben is életben, hisz ha 2014-ben nem teszik rá az MSZP listára az akkor még nagyon kicsi DK-sokat, akkor kiesnek a parlamentből, és nem lesz később saját frakciójuk sem.
2022-ben pedig a Jobbik és a Momentum is „rehabilitálta” Gyurcsányt azzal, hogy összefogott vele. Tehát, ha panasz érkezik a baloldalon arra, hogy Gyurcsánnyal nem lehet nyerni, akkor érdemes ezekre a történelmi tényekre emlékeztetni őket.
Mára – a szisztematikus és tudatos építkezésnek köszönhetően – a DK a legstabilabb szervezet. Nem váltott identitást, vezetése egyben maradt – szemben az összes többi balliberális párttal. Ezért is tud a törpék közt óriásként (a legerősebb pártként), Gyurcsány Ferenc pedig a legbefolyásosabb ellenzéki politikusként tud jelen lenni a közéletben. Gyurcsány sikeréhez azért szükség volt a versenytársak gyengesége is, hisz a baloldali politikai elitben kontraszelekció zajlott le.
Ilyen egyszerű a titok.
A Demokratikus Koalíció lett a baloldal domináns pártja
Ahogy közeledünk a 2024-es EP-választáshoz, úgy élesedik a versengés az önálló indulásra készülő baloldali pártok között, annak ellenére, hogy az önkormányzati választásokon szükség lesz együttműködésre. A Dobrev Klára által tavaly szeptemberben létrehozott árnyékkabinet ugyan összességében nem hozott új szavazókat a baloldalnak, valójában egy politikai reklámtermék volt csupán, de stabilizálta és azóta is demonstrálja a párt vezető szerepét, amin Donáth Anna visszatérése sem tudott érdemben változtatni. (Tényleg: hová tűnt Donáth Anna?) A DK előnyét jól mutatja az is, hogy a választások óta számos aktív politikus hagyta el pártját Gyurcsány Ferenc hívására.
Az egykori szivárványkoalíció többi pártja továbbra is a megkülönböztethetőségért, illetve a megmaradásért küzd. A Jobbik identitásválságban van, az úgynevezett „konzervatív fordulat” hiteltelen, a szervezetei eltűntek, így a párt jövője bizonytalan. Az MSZP „szociáldemokrata” önmeghatározással és „baloldali fordulattal” igyekszik megerősödni, ám erre hitelességi problémák és a szervezeti–vezetési válság miatt jelenleg nincs esély. 2023-ra a Jobbik és az MSZP történelmi mélypontra került, tagságuk drámai módon megfogyatkozott, társadalmi támogatottságuk megszűnt.
Az LMP és a Párbeszéd is a zöldpolitikával próbálja magát megkülönböztetni a többi párttól, ám egyik szervezetnek sincs országos beágyazottsága. A Párbeszéd a „megújulás” érdekében nevet váltott (mostantól: Párbeszéd – A Zöldek Pártja néven működnek), az EP-választásokon pedig önállóan kívánnak elindulni, ám a szervezet gyakorlatilag nem létezik, csupán fővárosi médiapártként működik.
Ennyit a parlamenti pártokról…
Aztán még vannak a kicsik. Az önkormányzati és EP-választásokra jelenleg 12, a balliberális oldalhoz tartozó ellenzéki párttal kell számolni, amelynek összesen 15 pártelnöke és 18 meghatározó vezető politikusa van.
(Az ellenzéki pártok számát szaporítja még a jobboldali Mi Hazánk Mozgalom, illetve a Volner János által alapított Huxit párt, amelyek nem vesz részt a balliberális oldal versengésében.)
Az azonosíthatatlan identitású A Nép Pártján Mozgalom (Jakab Péter), az EU-párti neoliberális Demokratikus Koalíció (Gyurcsány Ferenc és meghatározó politikusként Dobrev Klára), a radikális baloldali ISZOMM (Szanyi Tibor), az „igazi konzervatív” címkét használó, ám az unióban ma már a progresszív politikát támogató Jobbik – Konzervatívok (Gyöngyösi Márton), a regionális zöld politikát folytató LMP (Schmuck Erzsébet és Ungár Péter), a viccpártként működő Magyar Kétfarkú Kutyapárt (Kovács Gergely), a legutóbb megalakult, identitás nélküli Második Reformkor (Vona Gábor), a centrumba pozícionált Megoldás Mozgalom (Gattyán György), a Mindenki Magyarországa Mozgalom (Márki-Zay Péter), a kiforrott identitás nélküli Momentum (Gelencsér Ferenc és nem pártelnöki pozícióban Donáth Anna), a baloldali fordulatot hirdető MSZP (Kunhalmi Ágnes és Tóth Bertalan), továbbá a mérhetetlen, globalista zöldpolitikát hirdető Párbeszéd – Zöldek (Szabó Rebeka és Tordai Bence, illetve a főpolgármesteri pozícióban regnáló Karácsony Gergely) határozza meg ma a balliberális oldal politikáját.
De mozgolódik Újhelyi István és Mesterházy Attila is…
Te jó ég, lassan több elnök és vezető politikus van a baloldalon, mint szavazó!
Erre a történelmi töredezettségre egyedül Gyurcsánynak van válasza: le akar mindenkit tolni a pályáról. Ezért tartotta meg stratégiai útmutatásként a pénteki évadnyitó beszédét.
Hitelességi problémák
Nem kell túlmagyarázni, hogy mi a probléma azzal, mikor Gyurcsány azt mondja, hogy fizessenek a gazdagok és hogy elege van azokból az oligarchákból, akik politikai kapcsolataik miatt szedték meg magukat.
Vagy skizofrén és ilyenkor egy másik Feri beszél belőle, vagy pofátlanul hazudik a hatalom megszerzése érdekében. Az utóbbi tűnik valószínűnek.
De hogy beszélhet hazafiságról vagy a „haza visszafoglalásáról” az az ember, akinek a politikai krédója az Európai Egyesült Államok megvalósításában sűrűsödik össze? És aki úgy árulta el a határon túl élő magyarokat, mint más a rendszerváltoztatás óta nem tette meg. (Talán a Momentumnak sikerült ez idáig felzárkózni ebben a dicstelen versenyben.)
Ahogy a szociáldemokrata jelző is igencsak hiteltelen módon került elő egy neoliberális, nyugati progresszív napirendet másoló Gyurcsány szájából.
A kérdés viszont továbbra is az, hogy ezek után valójában milyen ambíciói vannak Gyurcsánynak? És mi lesz így Dobrev Klára nagy meneteléséből?
Vezető kép: Hatlaczki Balázs
varga eszter
2023-09-27 at 12:04
Kivagyi2023-09-24 at 00
Olyan érzésem van, hogy ezt az Iszákost és tárait, nem is lehetne elszámoltatni, mert olyan kiskapukat használtak ki, amit még akár jogszerűnek is lehet nevezni.
Használta, felhasználta és kihasználta kora lehetőségeit, személyes kapcsolatait, a politikai hátszelet, a bujkáló lehetőséget és a kínálkozó alkalmat.
És mindjárt fel is lehet tenni a kérdést, hogy Lehet-e egy erkölcstelen szerződés jogszerű.
És úgy tűnik, hogy lehet. Ezért is maradhatnak el az elszámoltatások.
Fej
2023-09-24 at 07:32
Egy üres fejűt csak üres fejűek HALGATNAK km
Angie
2023-09-24 at 07:28
Én éltem az ő kormányzása alatt, de fogalmazhatnék úgy is, hogy inkább lélegeztetőgépen voltunk!
Köszönjük, de ebből már többet nem kérünk!
István Gyurina
2023-09-24 at 07:25
Vajon Gyurcsányt ki fogja levezetni a színpadról, ahogy anno ő vezette le az össze vissza beszélő részeg Horn Gyulát?
Kivagyi
2023-09-24 at 00:35
Ez a tróger nem lett elszámoltatva 2010-ben amikor Orbán nagytakarítást csinált! Akkor még lehetett volna, mert nem volt covid , nem volt háború, nem voltak migránsok stb.de elmaradt… Hazaárulásért, más köztörvényes büncselekményekért börtönben kéne rohadnia!! Ehelyett lubickol,teheti..
Sarolta
2023-09-23 at 23:53
Az adóból eltartanánk
a sok ellenzékit és a
migráns gettót ami 28%
az európai migránsoknak akkor mi akik dolgozunk nem sok
maradna . Ismétlődne
a 2006 ősze mindent elvennének tőlünk.
Pórász Ármin
2023-09-23 at 23:07
Úgy tűnik, a képen épp az Internacionálét énekeli.
Annonym 2.
2023-09-23 at 22:18
Tovabb
Annonym 2.
2023-09-23 at 22:17
Ennek nincs becsūlete,nincs tisztezsège,mert ràszolgàlt.Elvesztette önmagàt,a hatalom sòvàr èhsègèben.Nem szàmìt,hogy kinezzūk,megvetjūk sorainkbòl,gàtlastalanul hazudik tovàb. Soha nem volt fontos a haza ès polgàrai, mert eladott bennūnket az EU nak.Fletò! Az EU nem az ertelmi kèpessèged miatt ragaszkodik hozzàd,azèrt mert veled azt csinàl amit akar. Valòban màs orszàgot szeretnèl,nèpnyomorìtòt,ahol te vagy az ùr.Egy” kurva orszàgot”ahonnan el lehet menni.
Hórukk
2023-09-23 at 21:49
Megint valami böszmeségre készül,de hátradőlhetünk mert felügyelet alatt áll.
2 ÉNAKI
2023-09-23 at 18:52
Most kéne abba hagyni,a pofádat befogni es menni,menni a józan ész után. Most kéne eliszkolni nem várni,nem habozni lecsúszni végleg a politikai palettán.Elmenned képtelenség,maradnod esztelenség,ma nem.késő talán. Boldog vége ennek úgysem lesz. Itt már keresni valód nincs. Nélküked boldogabb jövőt érdemlünk.
Annonim
2023-09-23 at 17:39
Gyurcsány te is a politikai kapcsolataid alapján szedted össze magad.szereztél meg egy villát potom áron.Még hogy fizessenek a gazdagok? Politikai fogás,megint hazudsz.A kormányzásod idején sem a gazdagok fizettek,hanem a pórnép.Nézzük:elvetred a 13 havi nyugdíjat,vizit pénzt vezettél be. A nyugdihak gyalázatosan lettek megálkapítva,aki a te idődben ment nyugdíjba,messze le van maradva a mostaniaktól.Szélhámos,mocsok,hazug ember vagy,csak a hozzád hasonlókat tudod hūlyíteni. Nem kérünk olyanokból mint te,aki eladja a hazát és saját népet az EU nak,hogy kedvező megítélést kapjon. Boruljon rád,az örök árnyék,mert amíg létezel,addig a magyarságnak nem lesz nyugalma.
Ungarn über alles !
2023-09-23 at 17:32
Judit
12:26
ennek a részeges állatnak csak a gyehenna tüze tudja megvilágosítani az agy-maradékát – de azt minél előbb kellene
Ungarn über alles !
2023-09-23 at 17:27
Drazsen
10:15
féltem azt a drazsényi eszedet, ha olyan helyen(pl: itt is) osztogatod, ahol senkinek nincs szüksége rá, hát a végén annyi sem marad, hogy vegetatíve ellásd magad
hörög a mocskos gazember
2023-09-23 at 17:14
A bevezetőkép szerinti állapotban kellene egy 2006-os gumibotot benyomni Luciferi elvtárs szarral telt szájába, majd lenyomni tövig.
Te alkoholista, országunkat tönkretevő aljas gazember hányadék, bukott miniszterelnök elvtárs takarodj a jó büdös francba, ameddig széttépésed nélkül megteheted.
Persze ez Dobrevtehénre és mocskos árnyékszékkormányára ill. a degenerált koalíció többi génselejt hordatagjára is vonatkozik.
SZJ
2023-09-23 at 14:38
Az a gazdag, aki még mindenek ellenére ki tudja fizetni a számláit ?
A csávó megdolgozik a 4/5-ért.
füredi46
2023-09-23 at 14:27
Igazi tőrőlmetszett bugris és ripacs (nem mellesleg megrögzött gyűlölködő!), pontosan ő a legalkalmasabb a lepusztult ballibsi oldal vezetésére.
Orientál
2023-09-23 at 13:26
Kisz-es kádárista ivadék te Gyurcsány Ferenc. Te amikor kommunistaként voltál jókor jó helyan akkor te korrupt élősködőként hol hagytad a népet?
Judit
2023-09-23 at 12:26
Édes jó Istenem, világosítsd meg ennek a soros-sátáni–böszmék-böszméje gyurcsány elvtársnak az elméjét.!!! Nem csak hülyének nézi a szavazóit, hanem nemes egyszerűséggel barom állatnak is.!!! Hiszen ezt a vehemens viselkedést ahogy a cirkuszi produkciót előadja,bekövetkezhet hogy sztrókot vagy gutaütést kap a legközelebbi atrakcióján.!!!
jocskaaczel
2023-09-23 at 11:34
FERCSU&GERCSU Új partot alakítanak
VÖRÖS PATKÁNYOK
Liberális koalíció
Rajzos
2023-09-23 at 11:30
Butapesti László is pártot alapít? Mi lesz a neve? Köpenyegforgató Koalició!
Dodo
2023-09-23 at 11:28
Mi tagadás, Feri annyira rossz, hogy a baloldalon ő a mérce.
Gullwing
2023-09-23 at 11:22
Üresfejű baloldal….
És még finom volt.
Királytigris
2023-09-23 at 11:14
A Fidesznek szüksége van Elkúró Ferikére és DK-s csürhéjére.
Elkúró Ferike a Fidesz hasznos idiótája.
Amíg Elkúró Ferike kavarja a trutyit, és Szaros Gyurka meg küldi hozzá a lóvét, addig a Fidesz 2/3 úgy áll mint a cövek!
Keljfel Julcsi
2023-09-23 at 11:14
Igen Ábel,
A nárcisztikus Gyurcsány minden tüneteit mutatja ennek a személyiségzavarnak.
Manipulál, hazudik, kritikát nem visel el, képességeit felül értékeli, ő kontrollál mindenkit és mindent, függőségi beteg, ön sajnálat, szélhámossag stb. Nagy kárt okozna az országnak, főleg a felesége miatt, aki mindezt tudja, de rettenetesen hatalom éhes és utálja a magyar népet. Minden gesztusa, mimikaja ,hazug ígéretei átlátszóak.
Ha a nép a pszichiátriai véleményekre többet hallgatna, sok beteg politikus nem okozott volna annyi szörnyűséget a világ történelemben.
Sajnálatos, hogy még mennyi ember bedől ennek a beteg embernek.
Viktor Orbánra sokat lehet mondani, de lelkileg és mentálisan totálisan egészséges.
nemzeti
2023-09-23 at 10:49
markukba-akartam írni.
nemzeti
2023-09-23 at 10:48
Na meg itt van még a kis Vitézi Dávidka.
Aki Tarlós István mentora nélkül még lehet
munkája sem lenne jelenleg. Ott üti a kormányt
ahol tudja.
Ilyen enberek sz…nak a saját dúsan terített asztalukra.
S dolgoznak szinte már Gyurcsánynak.
Gyurcsányék röhögnek az asztalukra.
Hozzászóló
2023-09-23 at 10:40
Stratégiai ágazati vállalatokat. Bocsánat elírtam.
nemzeti
2023-09-23 at 10:38
Pesty László meg Fidesz Csintalan Sándora lett.
Csak már lassan durvább változatban.
Pesty elvtárs biliket akar borogatni,de félő
hogy a saját asztalára rakott edény, saját nyakába
fog ömleni.
Féreg egy népség az ilyen. S ő osztotta az észt
az ECHO tévében,a Hír TV-ben.
Bayer Zsolt műsoraiban stb.
Az agyát védő napszemüveg szétpattant?
Hozzászóló
2023-09-23 at 10:38
Drazsen: 2010-ben Orbán az évértékelőjében amit megígért, azt megcsinálták: Több mint egymillió plusz munkahely, családtámogatások rendszere, 13. havi nyugdíj visszavezetése, 2010 óta másfélszeresére nőtt a nemzeti vagyon. Visszavásárolták a gyurcsányék alatt eladott stratégiai ágazati pénzeket. Stb. Te is tudod.
Édi
2023-09-23 at 10:34
Ha nem tetszik, mit mond a Gyurcsány, nézzed hang nélkül, legott szórakoztatni fog!
Nézzük_magát_a_dolgot
2023-09-23 at 10:21
Az elbutított népnek a szómágia kell. Nem felejtem el, amikor a magas karcsú nagyvad főpolgármester lett, “klímavészhelyzetet” hirdetett. A budapesti lumpenproli boldog mosollyal bólogatott, sok kivénhedt pártbizottsági titkárnő alsóneműje évtizedek óta először lucskos lett. “Ez igen, ez kell nekünk” jelszóval, mert ez a klímavészhelyzet olyan trendi, menő, izés meg ilyesmi. És tényleg, mi az a klímavészhelyzet? Mi következett a meghirdetésből? Mit tettek ennek keretében? Az már nem érdekes, de milyen cuki az, hogy kihirdetjük Budapesten a vészhelyzetet, és ettől a gleccserek maguktól visszafagynak, Antarktisz visszadermed. Ez után térjünk a lényegre, amit a fenti tétel felvezetett: mitől demokratikus, és főleg mitől koalíció?
Drazsen
2023-09-23 at 10:15
Orbán Viktor beszédeinél ugyanez a helyzet.
Elmondja a jól ismert frázisokat, propagandát, a hívei meg néznek ki az üres fejükből, és időnként jelre tapsolnak.
Ábel
2023-09-23 at 10:04
Gyurcsány nárcisztikus pojáca.
Képtelen visszavonulni, de nincs ötlete semmihez, mert egész életén keresztül mindent ügyeskedéssel szerzett meg, a bizonyitvanyitól kezdve a pozícióin az a vagyonáig.
(Kisz-komcsi-demiszes csúszómaszóságtól, sógortól lenyúlt szakdolgozaton át a partelitbe való behazasodásig.)
A “kormányzása” az ország teljes kiarusításából állt, mert se tudása, se tehetsége, se műveltsége nincs semmihez. Egyetlen tehetsége a szélhámosé.
És persze irígy arra, aki képes arra, amire ő nem.
Csak ne kellene már látni azt az ocsmány pofáját!
K
2023-09-23 at 09:58
A fenti Gyurcsány-képből is árad a tartalomnélküliség, a szélhámosság.
Tartalom nélküli, mert amikor a “liberális baloldal” kormányon volt, akkor semmiféle eredményt sem tudtak felmutatni, a szélhámosság pedig azért mert amikor kormányon voltak következetesen egyik ígéretüket sem valósították meg.
Ígérgetni azt tudnak, de annak nincs tartalmi megnyilvánulása.
A liberális baloldal nem a lakosság érdekeit képviseli, hanem az őket Dollárral és Euróval pénzelő “nyugati” erőknek, mint például az USA-ból a CIA (soros), vagy az Európai Unió liberális oldala.
Nem lehet a liberális baloldalra szavazni (PL.:DK), mert mihelyst hatalomra jutnának Magyarország teljesen elveszítené függetlenségét, és ez a liberális baloldal a külföldi társaikkal együtt kirabolnák Magyarországot, és bevezetnék a lopás és a hazugság diktatúráját.
A liberális baloldal lop csal hazudik, reggel, éjjel meg este, vagyis éjjel nappal.
********
Mindezekkel szemben csak a FIDESZ-re lehet szavazni, mert az 1990-es éveket követő ZAVAROS és nyomorgó évek után ,….2010 után a FIDESZ tudott egy kis megnyugvást adni a társadalomnak.
Sarolta
2023-09-23 at 09:52
Új munka teremtés a
baloldalon. Karácsonyi
“pénzgyürőket” keresnek napi 8 órában
kezdők is jelentkezhetnek de gyakorlottság elönyt
jelent.
hufi
2023-09-23 at 08:11
Biztos, hogy ezek ballábú gyerekek, nem kerülnek be a nemzeti 11-be.
A Böszme nem passzol nekik labdát, pedig helyezkednek, lihegnek.
A bíró felmutathatna egy piros lapot, mivel többen vannak a megengedettnél, de inkább hagyja őket kifulladni, a tengerentúli edzőjük hiába keni őket dollárkötegekkel.
Ilyen csapattal sehol sincsenek a hazai bajnokságon.
Mária néni
2023-09-23 at 07:56
Borderline szindrómás. Orvosi felügyeletért kiállt. Egy súlyos személyiségzavaros ember.
Ez tetszik a szavazóinak.
Ha visszavesszük a repteret róla elnevezhetjük a légitársaságunkat Bord Airline .
Gyurcsányi, az izmostripla
2023-09-23 at 07:43
Jujj!
Gyurcsányi lót-fut, testépít, ő lesz a Svájci Néger II. de bezzeg a Zorbán pocakos.
Öreg Rája
2023-09-23 at 06:59
Azért jó, hogy van egy ilyen ingyenélő senki is a politikában. Ameddig itt van, addig nem kell attól tartania a nemzeti oldalnak, hogy a bal-libernyák oldal hülyéi ámokfutnak a parlamentben…
na4
2023-09-23 at 06:51
ElQuro valami ütös anyagot tolhat.
aladin
2023-09-23 at 06:12
A világon még nincs olyan politikus mint Gyurcsány kézzel lábbal prédikál. Gyurcsány csotány jobb lenne ha a börtönör vigyázna rád. Ès miránk meg vigyázzon tovább a jelenlegi magyar kormány.