A fiatalabb korosztályokat még nem érdekli a politika, amíg nem érzik a saját bőrükön – olvasható a Mandiner petíció-körképében, amelyet a Stop Gyurcsány! Stop Karácsony! kezdeményezés kapcsán készített a portál a budapesti utcákat járva. A beszámolóból kiderült: már több mint háromszázezren aláírták a petíciót, a fogadtatás pedig a témában kevésbé jártas közönség körében is pozitív. Ugyanakkor a megkérdezett aktivisták között volt olyan is, aki ellenzéki provokációra és zaklatásra panaszkodott a Mandinernek.
Jellemzően az idősebb korosztály támogatja a nagyobbik kormánypárt aláírásgyűjtését, amelynek célja Hollik István szerint, hogy erős üzenetet küldjenek Gyurcsányéknak. Eddig jóval több mint háromszázezer ember írta alá a Stop Gyurcsány! Stop Karácsony! petíciót – derült ki a Mandiner beszámolójából, amelyben a lap az aláírásgyűjtő standoknál álló aktivistákat is megkérdezte tapasztalataikról.
A helyzetjelentésből kiderült az is, hogy a legtöbben reggel, iskola- és munkaidő előtt, vagy délután, hazafelé tartva állnak meg a standoknál, főleg a fiatalabb korosztály tagjai. Utóbbiakkal kapcsolatban egy aktivista a lapnak nyilatkozva úgy vélekedett:
A fiatalok, főleg az iskoláskorúak nagy részét nem igazán érdekli a politika, amíg nem érzik a saját bőrükön annak valóságát.
A megkérdezett aktivista felidézte:
2006-ban éreztük, ez az egész arról szól, hogy olyasmi ne történjen még egyszer! Hát igen, az én korosztályom érti ezt. A könnygáz és a véresre vert emberek látványa valóban maradandó élmény.
Mint kifejtette, vélhetően ezért jellemző, hogy inkább az idősebb korosztály tagjai írják alá a kezdeményezést. Az aktivista szerint a fiatalokat, akiknek nincs közvetlen tapasztalata arról az időszakról, amikor Gyurcsány Ferenc volt a miniszterelnök, az olyan alkotásokkal lehet megszólítani, mint az októberben a mozikba kerülő Elk*rtuk! című film, amely épp a 2006 őszén történt eseményeket mutatja be. A lap az aláírókat is megkérdezte arról, hogy miért támogatják a kezdeményezést, és igen éles ítéletet mondtak többen a baloldalról.
A baloldal teljesen tönkretette, eladósította az országot. 2005-ben, azon a gyalázatos népszavazáson nemet mondtak a külhoni magyarokra, elárulták a nemzetet! Szerintem nincs helyük a közéletben, a politikában
– fogalmazott a lapnak nyilatkozva egy férfi, aki hozzátette: Karácsony mindössze egy báb, „de látszik, hogy gerinctelen, nincs semmilyen karaktere”, valamint szégyenletesnek nevezte, hogy „azon kívül, hogy szépen mosolyog és a liberális sajtónak nyilatkozgat, nem csinál semmit”, a budapestiek mégis megválasztották.
Gyurcsányt is utálom, de még jobban a Karácsonyt! Hát nem szégyelli magát az az ember?
– ezt már egy nő nyilatkozta a lapnak, aki szintén aláírni érkezett az egyik budapesti standhoz. Egy másik helyszínen egy aktivista arról számolt be, hogy bár a baloldali gyűlöletkampány minden platformon érzékelhető, fizikai atrocitás még nem érte őket.
Szerencsére eddig fizikai atrocitás – legalábbis itt, nálunk – nem történt
– mondta, majd hozzátette, hogy időről-időre baloldali és liberális politikusok is feltűnnek a standoknál, de ők nem mennek oda hozzájuk, csak messziről fényképezik őket:
Akkor fotóznak, amikor épp nem jön senki, hogy kiposztolhassák a Facebookra, hogy lám-lám, kudarc a Fidesz kezdeményezése.
Háromszázezernél tart az aláírás
A lap kérdésére Hollik István, a Fidesz kommunikációs igazgatója elmondta: konkrét számot nem tud, de az biztos, hogy eddig jóval több mint háromszázezer ember írta alá a Stop, Gyurcsány! Stop, Karácsony! petíciót, és október végéig tovább folyik a gyűjtés. Kiemelte: az a céljuk, hogy mindenki, aki egyetért abban, hogy nem szabad visszatérni a kudarcokkal terhelt Gyurcsány-féle kormányzáshoz, csatlakozzon, és írja alá a kezdeményezést.
Sokan vagyunk, akik tizenöt év elteltével sem felejtettük el, hogy hogyan tették tönkre az országot!
– fogalmazott, hozzátéve: Karácsony Gergelyt nem kell „összegyurcsányozni”, hiszen ő már réges-régen „összegyurcsányozta” magát.
Karácsony és Gyurcsány Ferenc összetartoznak
– válaszolta a visszatérő vádra, miszerint a Fidesz célja, hogy összemossa a két politikust. Hollik felidézte, hogy Karácsony az MSZP–SZDSZ-kormányok idején a Miniszterelnöki Hivatal politikai tanácsadójaként dolgozott.
Forrás: Mandiner; Fotó: Horváth Péter Gyula/PestiSrácok.hu
Facebook
Twitter
YouTube
RSS