Különös ideológiai alapon szerveződött a legújabb vasárnapi party-tünti Budapesten, úgy tűnik, a demokráciáért foggal-körömmel küzdő, a jobboldali szavazókat a demokraták közül kizáró aktivistáknak és szimpatizánsaiknak elegük lett a demokráciából, és új utakra kívánnak lépni. Az Itt a tettek ideje tüntetés szervezői ugyanis úgy fogalmaznak, „egy önkényeskedő, antidemokratikus hatalom ellen kevéssé hatásosak a demokráciában bevett ellenállási formák”. A PestiSrácok helyszíni riporterének, Jurák Katának a segítségével utána járunk, mi van a demokrácián túl, valamint, hogy hol és kitől tanulták az ellenállás legújabb formáit.
Itt a tettek ideje – elnevezéssel szerveztek tüntetést vasárnap délutánra a Tanítanék, a Tettek Ideje, a Diákparlament, a Diákszolidaritás Akció és a Szabad Oktatás méltán népszerű mozgalmak aktivistái. A Március 15. térre szervezett megmozdulásról a szervezők úgy nyilatkoznak, léptéket váltanak a tüntetések, és a rendszerrel szembeni elégedettséget, a tiltakozó energiákat építő erővé formálják át.
Mint a tüntetés szervezői fogalmaznak, a rendezvény azokhoz szól, akik eredménytelennek érzik az elmúlt évek tüntetéseit a „korrupt hatalom” és a CEU elkergetése ellen, az egészségügyért, és az oktatás reformjáért, de tenni szeretnének. A szervezők ezért gyülekezőre hívják mindazokat, akik a társadalmi ellenállás új és hatékonyabb eszközeit keresik, mivel felismerték, hogy
egy önkényeskedő, antidemokratikus hatalom ellen kevéssé hatásosak a demokráciában bevett ellenállási formák.
Mint fogalmaznak,
újító módon kell cselekednünk és építkeznünk, mert tüntetni nem elég, sztrájkolni nem lehet, nem marad újság, ahova írhatnánk, és a civil segítő munkát külföldi ügynöki tevékenységnek bélyegzik.
Mint írják, négy területen szervezik magukat, civilként aktívan vesznek a NER 2018-as lebontásában, megteremtik a hiteles alternatív nyilvánosságot. Újjászervezik az érdekérvényesítés jelenlegi formáit. A kiszolgáltatottság ellen küzdőket összekötik, hogy hatékonyabban dolgozhassanak a társadalmi egyenlőségért.
Forrás: PestiSrácok.hu; fotó: Horváth Péter Gyula
Facebook
Twitter
YouTube
RSS