Pesti Srácok

Harmincmilliót szórt ki "tanácsadóinak" a csóró Karácsony

Harmincmilliót szórt ki "tanácsadóinak" a csóró Karácsony

Alaposan kitömte párttársai és botránycsinálói zsebét Karácsony Gergely, Magyarország fővárosának ágrólszakadt polgármestere, aki adófizetői forintokból közel harmincmillió forintot áldozott ünnepi osztogatásra a haveroknak – tudta meg a Magyar Nemzet. A főpolgármester kiemelt juttatással illette például azt a párbeszédes Jávor Benedeket, akiről tulajdonképpen senki nem tudja, valójában mit is csinál amúgy is csinos fizetéséért...

Nagyjából harmincmillió forint értékben osztottak ki jutalmakat a városházi tanácsadóknak, politikai bizalmasoknak – tudta meg a Magyar Nemzet. Mint a portál kifejtette, a főpolgármester például párttársának, a párbeszédes Jávor Benedeknek egyhavi fizetésének megfelelő jutalmat ítélt. Jávor ismeretlen tevékenységéért amúgy is havi 900 ezer forintos juttatást kap, ráadásul a fővárosi önkormányzat a közelmúltban 37,2 millió forintról 112,1 millióra emelte a politikus által irányított brüsszeli iroda rendelkezésére álló összeget. A Magyar Nemzet felidézi: bár Jávor tényleges munkavégzéséről semmilyen információ nem áll rendelkezésre, az tudható, hogy a főváros brüsszeli irodavezetője "nem rejti véka alá a magyar kormánnyal szemben közismerten kritikus véleményét". Az irodai büdzsé megemelésekor a fővárosi Fidesz–KDNP-frakció úgy reagált:

A fővárosi önkormányzat főjegyzője a portálnak arról is beszámolt:

PestiSracok facebook image

  • egymillió feletti jutalmat kapott Karácsony Gergely kabinetvezetője, Balogh Samu;
  • szintén egymillió fölötti pulykapénzben részesült Gy. Németh Erzsébet (DK) főpolgármester-helyettes egyik közvetlen munkatársa, Keszthelyi Dorottya is;
  • kiemelt jutalmat kapott még többek között Rényi Ádám kommunikációs igazgató, 811 ezer forintos tétellel;
  • Karácsony Gergely hivatalos botránycsinálója, Misetics Bálint tüntetésszervező 805 ezer forint pulykapénzt kapott karácsonyra az adófizetők pénzéből.

Karácsony Gergely összesen huszonkilencmillió forintot fizetett ki jutalmakra a városvezetők mellett dolgozó munkatársaknak.

Forrás: magyarnemzet.hu; Vezetőkép: MTI

Ajánljuk még

„Sok zenekar szeretne ekkora szubkultúrának játszani” – Petrás János és Bäck Zoltán, a Kárpátia tagjai a Polbeatben

‎Polbeat 2023 január 24.
Petrás János, a zenekar énekes–szövegírója, és Bäck Zoltán gitáros már régi vendégek a köreinkben. Petrás a PestiSrácokon osztotta ki a Gyurcsánnyal szövetkező Jobbikot, itt méltatta a koronavírus-járványban hősként helytálló ápolókat és szintén a PS-en követelte, hogy fosszák meg magyar állampolgárságuktól a hazát eláruló momentumosokat, míg Bäck a Halhatatlanok napja című megemlékezésünkön szólalt fel korábban, az ’56-os hősök bátorságát hangoztatva. Vésey Kovács László és Ambrózy Áron most a csapat körül kialakult „k*rva nagy szubkultúráról”, a készülő lemezükről, az ún. nemzeti rockról és a környező államokban támadt nehézségeikről beszélgetett a két zenésszel, de persze a politikai kitekintés is belefért a programba.