Hazaárulás bűntettének gyanúja miatt tett közérdekű bejelentést Tényi István a Fővárosi Főügyészségen, valamint a Nemzeti Nyomozó Irodánál. Indoklása szerint a PestiSrácok.hu, a Magyar Nemzet és az Origo tényfeltáró írásai, valamint a PestiTV Az Ügy című műsorában közzétett információk alapos okot adnak arra, hogy nyomozást rendeljenek el.
Mint ismert, a PestiSrácok.hu 2018-ban indította el a Kik vagytok ti? Külföldiek a magyar politikai életben című tényfeltáró cikksorozatát, melyben a momentumos progresszívek prominensei (Berg Dániel, Cseh Katalin, Fekete-Győr András) mellett Szabó Tímeát, a Párbeszéd elnökét is bemutattuk – a fellelhető életrajzi adatok és korábbi nyilatkozataik alapján, felhívva a figyelmet az azokban rejlő anomáliákra, esetleges összefüggésekre. De Márki-Zay Péter sem kerülte el figyelmünket, akiről folyamatosan cikkeztünk és rántottuk le a leplet tevékenységéről. Sőt, portálunk elsőként vetette fel, hogy komoly nemzetbiztonsági kockázatot rejt a külföldről finanszírozott ellenzéki kampány. Sajnos, abban is igazunk lett, hogy kilencvenezer külföldi szavazat döntötte el a főváros sorsát az önkormányzati választáson, ezzel kapcsolatban pedig Vincent Liegey – Szabó Rebeka exférje – személyére is ráirányítottuk a figyelmet. Portálunkon Dorosz Dávidról, KGBéláról és a Datadat-ról is izgalmas adalékkal szolgáltunk, arra azonban nem számítottunk, hogy – bár Tényi István 2019-ben a miniszterelnöknek írt levelében alapos vizsgálatot kért, amit Orbán Viktor a Belügyminisztériumhoz továbbított, ami végül az Alkotmányvédelmi Hivatalnál landolt -, hivatalos eljárást csak most, 2022-ben indítottak és csak bizonyos ügyekben.
Tényi István 2019-ben írott levele Orbán Viktor miniszterelnöknek
Tényi István azonban most újabb bejelentést tett, mégpedig a 2012. évi C. törvény a 258. § (1) bekezdésébe ütköző hazaárulás bűntett gyanúja miatt. Indoklásában azt írja, hogy a portálunkon megjelent írások (2019. október hó 28-án Karrier a köbön: A momentumos és felforgató Berg Dániel az ALDE alelnöke lett, hogy harcba hívja a liberálisokat hazánk ellen), illetve a 2019. október 19-n közzétett beszámoló, mely a “Durva beavatkozásnak minősül, ha külföldi pénzekből kampányolt az ellenzék” címmel jelent meg, valamint a Kik vagytok ti? Külföldiek a magyar politikai életben tényfeltáró cikksorozatunkban foglaltak alapján nyomozás elrendelését indítványozza.
Durva beavatkozásnak minősül, ha külföldi pénzekből kampányolt az ellenzék
2019. évi szeptember hó 05. Kik vagytok ti? Külföldiek a magyar politikában – Szabó Tímea, a Párbeszéd üdvöskéje (3. rész)
2019. évi július hó 24. Kik vagytok ti? Külföldiek a magyar politikában (2. rész)
2019. évi július hó 22. Kik vagytok ti? Külföldiek a magyar politikában (1. rész)
A PestiSrácok.hu sorozata mellett a Magyar Nemzetben megjelent cikkeket is példaként említi, melyek Amerikai befolyás Magyarországon címmel jelentek meg, valamint a tuzfalcsoport.blogstar.hu oldalon közzétett írást idézi (Presmann nagykövet berendelt két magyar bírót?), melyek véleménye szerint érzékletesen bemutatják, hogy az ellenzéki pártoktól – pénzért cserébe – üzleti előnyöket és olykor belpolitikai beleszólást is igényeltek külföldi körök. Tényi István úgy fogalmaz:
A pestisracok.hu portál 2019. évben megjelent cikkekből arra lehet következtetni, hogy illegális rendszerek és szervezetek próbáltak/próbálnak beavatkozni Magyarország politikai, pénzügyi, gazdasági rendszerébe. Ezen befolyásolási törekvések felderítése, akadályozása, a módszerek megismerése a titkosszolgálatok (Alkotmányvédelmi Hivatal, Információs Hivatal) feladata. Az illegális rendszerek ereje szervezettségben, anyagi forrásokban, nemzetközi szinten is nagyságrendekkel haladják meg a magyar pártok lehetőségeit.
Tényi felidézi azt is, hogy David Presmann amerikai nagykövet találkozott két magyar bíróval, Matusik Tamással és Vasvári Csabával, akik nem mellesleg az Országos Bírói Tanács (OBT) tagjai is, ami aggályosnak minősül. Mindezzel kapcsolatban aláhúzza:
Tájékoztatom a Tisztelt Ügyészséget, hogy az Egyesült Államok magyarországi nagykövetének tevékenysége miatt Szijjártó Péter külügyminiszter úrhoz fordultam. Kértem, hogy Magyarország az 1961. évi Bécsi Egyezmény 9. cikke alapján értesítse az Amerikai Egyesült Államokat magyarországi nagykövetének káros tevékenységéről.
Majd közli:
A pestiracok.hu, illetve a Magyar Nemzet internetes oldalán megjelent adatok, tények – bizonyítottság esetén- a hazaárulás bűntett gyanújára utalnak.
Érvelése szerint a Btk. 258. § (1) bekezdése szerint a hazaárulás bűntettét az a magyar állampolgár követi el, aki Magyarország függetlenségének, területi épségének vagy alkotmányos rendjének megsértése céljából külföldi kormánnyal vagy külföldi szervezettel kapcsolatot vesz fel vagy tart fenn. Úgy fogalmaz:
Indítványozom továbbá, hogy a bejelentést mint közérdekű bejelentést a Tisztelt Ügyészség a 2013. évi CLXV. törvény 1. § (5) bekezdése alapján küldje meg az Alkotmányvédelmi Hivatal részére. Álláspontom szerint a sajtóanyagban szereplő személyek illetve szervezetek tevékenysége kockázatot jelenthetnek Magyarország politikai, pénzügyi, gazdasági rendszerére.
Hozzáteszi: az ügyben a tényállás tisztázása érdekében feljelentés-kiegészítést javasol, valamint a vonatkozó rendelkezések alapján az ügy kivizsgálását, szükség esetén nyomozás megindítását, az esetleges elkövető felkutatását, illetve a bűncselekmény gyanújának megállapítását kéri.
De még egy beadványt is megfogalmazott, ezt szintén hazaárulás bűntettének gyanúja miatt. Ebben az irományban a PestiSrácok.hu Célkeresztben Magyarország – Szabó Tímea és a hírszerzői tevékenység című írásunkra alapozza kérelmét.
Majd az Origón megjelent írást idézi, melyben egy hangfelvétellel kapcsolatban úgy fogalmaznak: azon Gansperger Gyula egykori Wallis-vezér külföldi érdekcsoportok befolyásáról beszél.
De a teteje a Gordon. (…) Ugye azok a pénzügyi körök, az EBRD, az összes ilyen nagy nyugati bank, akik az Orbán-rendszert szeretnék megbuktatni. Ugye Simor az EBRD-nek alelnöke volt, tudod. (…) Az MNB-nek az elnöke. (…) Puszi haverja a Gordonnak és ugye a főnöke volt a CA-nál”
–hallható a felvételen. Az üzletember úgy gondolja, hogy az EBRD (Európai Újjáépítési és Fejlesztési Bank), amelynek Simor András volt az alelnöke, és más nagy bankok, a jelenlegi kormány megbuktatásában érdekeltek. Gansperger külön hangsúlyozza, hogy Simor, aki 2007-ben Gyurcsány Ferenc jelöltjeként lett az MNB elnöke jó kapcsolatot ápol Bajnai Gordonnal, aki a „teteje” annak a rendszernek, amelyen keresztül a külföldi pénzügyi körök beavatkoznának a magyar belpolitikába. Tényi István szerint a PS oldalán, valamint az Origón közzétett adatok, tények – bizonyítottság esetén – a hazaárulás bűntett gyanújára utalnak.
A témával kapcsolatban ifj.Lomnici Zoltán korábban úgy fogalmazott: “a magyar büntetőjogi kódex a hazaárulás azon súlyos eseteire mond ki szigorú felelősséget, amelyeket a büntetőkódexben világosan meghatároztak. Ami a kettős ügynököket illeti: egy ilyen személy már egészen fiatalon szembekerülhet saját országa társadalmi rendszerével, és már ekkor tudatosan készülhet a hazája ellen folytatandó tevékenységre. A nyílt színen a saját hazájuk nemzeti érdekével szembeforduló politikusok, az új 1919-esek miatt föltehetjük a kérdést: lehetnek-e esetleg a háttérben, másod- vagy harmadvonalban olyan személyek is, akik akár csak alkalmi megbízottként, más titkosszolgálatok részére folytatnak ügynöki tevékenységet?”
Portálunk természetesen részletesen beszámol majd arról, indítottak-e vizsgálatot Tényi István közérdekű bejelentései miatt az illetékes hatóságok.
Facebook
Twitter
YouTube
RSS