Pesti Srácok

Hazatérhet otthonába Budaházy György!

null

Kis lépés, apró győzelem, de ez az első remény a győzelem felé: a PestiSrácok.hu úgy értesült, hogy házi őrizetbe helyezik Budaházy Györgyöt, így több éves meghurcoltatás után újra hazatérhet otthonába. Budaházy Edda portálunknak számolt be az örömhírről, és megköszönte az imákat és a rengeteg támogatást, amelyet családja az elmúlt évek során kapott.

Budaházy Edda elmondta, hogy az éhségsztrájkot követően kiengedik a börtönből testvérét. Budaházy Györgyöt házi őrizetbe helyezik, így hosszú évek megpróbáltatásai után ismét visszatérhet otthonába.

– fogalmazott megkeresésünkre Budaházy Edda.

PestiSracok facebook image

Budaházy György és társai kegyelmi kérvényei hónapok óta a bíróság elbírálására várnak, van köztük, akié május óta tapodtat sem haladt. A hatályos jogszabályok értelmében a kérelmeket először ugyanis a bírói karnak kell megvizsgálnia, ezután kerülhetnek az igazságügyi miniszter elé, és csak ezt követően dönthet róluk a köztársasági elnök.

Fotó: Horváth Péter Gyula/PestiSrácok.hu