Lázár János kancelláriaminiszter 4-es metró ügyében tett feljelentése miatt már a börtöntől retteg Demszky Gábor volt szabaddemokrata főpolgármester, aki közösségi oldalán hergeli híveit és arra buzdítja fanklubjának tagjait, hogy majd vigyenek be neki bablevest, ha arra kerül a sor – szúrta ki a PestiSrácok.hu az egykori városvezető Facebook-oldalán. Demszky persze nem bújt ki a bőréből, hiszen régi szocialista szokás szerint meg sem próbálja megmagyarázni a bizonyítványt, inkább Lázárt ekézi, mondván, a miniszter gyáva alak, aki csak vádaskodik. Ismert, tegnap a Miniszterelnökséget vezető miniszter a PestiSrácok.hu kérdésére nyomatékosította, a 4-es metróberuházás szétlopásának felelősségi rangsorában első, második, harmadik és negyedik helyen áll Demszky Gábor korábbi főpolgármester és helyettesei, Atkári János, a szocialista Horváth Csaba és Hagyó Miklós. Lázár kijelentésére Atkári János is reagált, aki azt vizionálja, hogy nem is biztos, hogy létezik az OLAF-jelentés. A szocialista-szabaddemokrata kormányzat idején elkövetett bűncselekményeket Tarlós István főpolgármester és Kovács Zoltán kormányszóvivő sem hagyta szó nélkül.
Sértődött rettegő bőrébe bújt Demszky Gábor Budapest egykori liberális főpolgármestere azok után, hogy tegnap Lázár János Miniszterelnökséget vezető miniszter feljelentést tett a 4-es metró ügyében, és a PestiSrácok.hu-nak megnevezte “a nemzetközi baloldali bűncselekmény” fő felelőseit: Demszky Gábort és egykori helyettesit. Portálunk a korábbi fővárosvezető közösségi oldalán kiszúrta, hogy Demszky a börtöntől retteg, hergeli a híveit és arra buzdítja őket, hogy majd vigyenek be neki bablevest, ha arra kerül a sor.
“Lázár János gyáva alak, aki az OLAF jelentés közzététele helyett gyanúsít és vádaskodik, de az általa mondottak nem fogják eltakarni azt a ganéjt, amit az elmúlt hét évben az Orbán rezsim összehordott” – írta a Facebook-oldalán Demszky, majd egy hozzászólásra válaszolva megjegyezte: “Remélem hozol be bablevest, ha arra kerül a sor, amúgy úgy gondolom, hogy én csak a közjót szolgáltam, amit ők csinálnak az a lebutított köz rossz”.
Demszky persze egyetlen szót sem vesztegetett arra, hogy magyarázatot adjon a bizonyítványra, mint ahogy Lázár szavaira reagáló helyettese, Atkári János sem érezte fontosnak, hogy minden kétséget kizáróan bizonyítsa a metróberuházás feddhetetlenségét. Atkári János a Klubrádió Esti gyors című műsorában azt mondta semmiféle kivitelezési tenderben, szerződéskötésben nem vett részt és nem is volt tudomása ilyenről. Atkári János azt is kiemelte, Lázár János hivatalból hazudik, csúsztat és mocskol, egyúttal nem is biztos, hogy létezik a jelentés. Mint mondta, meglepné, ha ebbe a jelentésben szerepelhet a neve, tekintve, hogy akkor, mikor az EU-s pénzek a 4-es metróhoz kapcsolódtak, már négy éve nem volt hatáskör birtokában. A szocialista Horváth Csaba is a másra mutogatás eszközéhez nyúlt, amikor úgy vélekedett, hogy “az OLAF megállapításai erősen érinthetik a 2010-2014 közötti időszakot, a Fidesz pedig ezért nem támogatja a jelentés nyilvánosságra hozatalát”.
A szocialista-szabaddemokrata kormányzat idején elkövetett bűncselekményeket Tarlós István főpolgármester és Kovács Zoltán kormányszóvivő sem hagyta szó nélkül. Tarlós István a mai Budapestinfón elárulta, azonnal nyilvánosságra hozná a gyanús ügyeket feltáró OLAF jelentését és még nincs szó Budapest megbüntetéséről a 4-es metró beruházás miatt. A kormány által emlegetett 76 milliárdos büntetés egy szélső érték a főpolgármester szerint, aki inkább 59 milliárd forintot valószínűsít, amit azonban vitatni kell és a csökkentéséért kell dolgozni – tette hozzá.
Kovács Zoltán kormányszóvivő ma arról beszélt a Kossuth Rádió 180 perc című műsorában, hogy a hatóságok dolga kideríteni, kiket terhel a büntetőjogi felelősség a 4-es metró beruházása körüli visszaélésekért, de a politikai felelősség egyértelműen az akkori liberális-szocialista városvezetést és kormányzatot érinti. A szóvivő azt mondta: teljesen világos, hogy az akkori városvezetés, az akkori kormány és nemzetközi vállalatok “szövevényes összefonódásáról”, bűncselekményéről szól ez az ügy, amelynek “minden elemét fel kell tárni, ám ez nem a kormány dolga”. Közlése szerint az Európai Csalás Elleni Hivatal (OLAF) jelentésében feltárt több mint féltucat konkrét bűncselekmény és szabálysértés miatt a kormány nem is tehetett mást, mint hogy feljelentést tett.
Megjegyezte: vannak olyan esetek, amikor érdemes velük vitába szállni, például ha egy szabályt különbözően értelmeznek a felek – utalt a tavaly lezárult, eredetileg 120-140 milliárd forintos bírsággal fenyegető aszfaltügyre -, de itt nem ez a helyzet. Arra a kérdésre, hogy az OLAF-jelentés nem értelmezhető-e kritikaként a magyar igazságszolgáltatást illetően, Kovács Zoltán azt felelte: “lehet, hogy át kell gondolni néhány kérdést a belső vizsgálatok mértékét és az ellenőrzés szigorúságát tekintve”.
Vezető fotó: MTI
Facebook
Twitter
YouTube
RSS