Bár a baloldalon mindenki azt vizionálta, hogy az egészségügy hamarosan összeomlik, orvosok és ápolók tömegei hagyják ott a munkahelyüket, amint lejár a járvány miatt ezt korlátozó rendelet érvényessége. A tények, úgy tűnik, ismét rájuk cáfoltak, az utóbbi negyedévben ugyanis több mint háromezer egészségügyi dolgozó tért vissza a szektorba.
Amikor a járvány legsötétebb idejében a kormány március elsejét tűzte ki az egészségügyi szolgálati jogviszonyról szóló szerződés aláírásának határidejéül, az ellenzék megmondóemberei egyenesen arra buzdították a szektor dolgozóit, hogy ne írják alá a szerződést. Történt ez akkor, amikor a fertőzöttek és a kezelésre szorulók száma az egekben volt, minden orvos és ápoló erején felül teljesített. Gyurcsány egyenesen megdicsérte azokat, akik társaikat cserbenhagyva megtagadták az aláírást.
Köszönjük meg mindenkinek, aki szolgált bennünket. Védték az egészségünket, gyógyítottak bennünket, tartották bennünk nem csak a lelket, hanem az életet. Köszönjük. Kár, hogy ezt teszik veletek, velünk
– írta akkor a DK elnöke.
Szaniszló Sándor, a XVIII. kerület DK-s polgármestere levélben fordult Kásler Miklóshoz tizenkét – igen, nem több – dolgozó felmondása miatt, és szintén az egészségügy összeomlását emlegette. A Magyar Orvosi Kamara pedig “rabszolgatörvényezett” egyet, mondván, hasonló szerződés csak válsághelyzetben hozható. Az akkor több ezres napi fertőzöttszám szerintük nem jelentett válsághelyzetet. Nem volt más célja ennek az egésznek, csak a pánikkeltés, ugyanúgy, mint a keleti vakcinák ellen való hergelésnek. Az orvosokat és ápolókat próbálták maguk mellé állítani, akiket azonban nem ejtettek a fejükre, és nem hajlottak a balliberális hazugságokra, kilencvenöt százalékuk ugyanis aláírta a szerződést.
Most pedig eljött a pillanat, ami végleg megcáfolja az ellenzéki hazugságokat: több ezer, egészen pontosan háromezerkilencven egészségügyi dolgozó tért vissza az állami szektorba június 1-ig – írja az Index. Ez azt jelenti, hogy annak az öt százaléknak, aki akkor nem volt hajlandó aláírni a szerződést, több mint a fele újra az állami egészségügyben dolgozik. Történt mindez azután, hogy június 15-től ismét felmondhatnak az egészségügyben dolgozók, miután a kormány eltörölte azt a tavaly november 28-án hozott rendeletet, amely a járványügyi veszélyhelyzet idejére megtiltotta a rendes felmondást számukra. Nos, így omlik össze az egészségügy.
Forrás: Blikk, Mandiner, Index; Fotó: MTI/Rosta Tibor
Facebook
Twitter
YouTube
RSS