Az Európa Kávézóban találkozott kétszer a bőnyi rendőrgyilkoshoz köthető orosz propagandaoldal, a Hídfő újságírója Gyöngyösi Márton jobbikos politikussal – írja az Index.hu. A katonai témákban rendkívül tájékozott férfi ugyanakkor az internetes portálnak tagadta, hogy köze lenne a Hídfőhöz. Emellett az Index rábukkant egy 2012-ben írt belső levelezésre, amely azt bizonyítja, hogy a Magyar Nemzeti Arcvonal már a szakadás előtt remélt segítséget az oroszoktól.
Emlékezetes, Győrkös István az, akinél egy héttel ezelőtt házkutatást tartott volna a Nemzeti Nyomozó Iroda. Amikor a nyomozók megjelentek, a 76 éves férfi egy gépkarabéllyal tüzet nyitott rájuk, egy 46 éves rendőr a tűzpárbajban meghalt. A férfit a támadás után elfogták, jelenleg pedig, mivel a tűzharcban ő is megsérült, a tököli rabkórházban őrzik. A PestiSrácok.hu is az elsők között megírta, hogy a hungarista, szélsőjobboldali, a nemzetiszocializmus eszmeiségét terjesztő Magyar Nemzeti Arcvonal alapítóját és vezetőjét gyanúsították meg a bőnyi rendőrgyilkossággal. Győrköst a ’90-es években a nemzetiszocializmus eszmeiségének terjesztése miatt felfüggesztett börtönbüntetésre ítélték.
Gyöngyösivel találkozott az orosz propagandaoldal újságírója
A vele kapcsolatos orosz szálról az Index.hu írt elsőként. A portál úgy tudja, hogy az orosz katonai hírszerzés, a GRU (Glavnoje Razvedivatyelnoje Upravlenyije) emberei kapcsolatban álltak a Győrkös István vezette Magyar Nemzeti Arcvonallal, az MNA-val. Győrkösék airsoftos gyakorlatozásaiban orosz diplomaták is részt vettek, erről pedig a hazai titkosszolgálatok és a katonai elhárítás is tudott. Győrkös ügyvédje, Léhner György ugyanakkor a PestiSrácok.hu-nak úgy nyilatkozott, hogy komolytalannak tartja azokat a felvetéseket, miszerint neki vagy szervezetének, a Magyar Nemzeti Arcvonalnak bármilyen köze lenne az orosz titkosszolgálatokhoz . A védő azt is hozzátette, hogy ügyfele szerint az MNA-s gyakorlatozásokon bárki megjelenhetett, de tudomásuk szerint orosz diplomaták ebben nem vettek részt. Az Index.hu mai írásában emlékeztetett, hogy csütörtök reggel a Népszava egy furcsa cikket és fotót közölt Gyöngyösi Márton jobbikos parlamenti képviselőről. A lap azt állította, hogy “Gyöngyösi lehet a baljós kapocs“ a Jobbik és a bőnyi rendőrgyilkosságot elkövető Győrkös István-féle náci Magyar Nemzeti Arcvonal (MNA) nevű szervezet között, amely egy Hídfő.net nevű szélsőjobboldali portált is létrehozott. A Hídfő leghíresebb akciója az a diplomáciai bonyodalmat is okozó 2014-es tankos fotó volt, amire hivatkozva az orosz külügy Ukrajna fegyverekkel való segítésével vádolta meg a magyar kormányt. Sz. Gábor valójában nem más, mint az orosz titkosszolgálati hátterű Hídfő katonai múltú, elképesztő külpolitikai tudással rendelkező újságírója – legalábbis Gyöngyösi ezt állította az Index megkeresésére.
“Háború van”
A jobbikos politikus elmondta, a Népszava fotóján szereplő, Sz. Gáborként megjelölt férfit Szalai Gábornak hívják, és ő jelentkezett be a Jobbik első számú külpolitikusának számító Gyöngyösinél egy beszélgetésre körülbelül egy évvel ezelőtt, a politikus pedig leült vele beszélgetni, amit azzal magyarázott, hogy ő minden újságírói megkeresésre nyitott. Gyöngyösi és Szalai később aztán még egy alkalommal találkoztak. A helyszín mindkét esetben a Parlamenthez közeli Európa Kávéház volt, a találkozók kétszer másfél óráig tartottak – írta a portál. Kérdésükre, hogy tisztában volt-e Hídfő orosz titkosszolgálati hátterével, Gyöngyösi az Indexnek azt mondta, ez egy “közkeletű információ”, “ezt tudja mindenki, aki olvassa a Hídfővel kapcsolatos feltételezéseket”, és egy “.ru-ra végződő oldalnál amúgy is tudni, hová kötődik”. Gyöngyösi szerint a Népszavában megjelent fotó “kizárólag titkosszolgálati háttérrel készülhetett”, és feltételezése szerint a felvétel készítői nem őt, hanem Szalait figyelhették meg. Hozzátette: a Népszava cikke szerinte a Jobbik elleni lejáratókampány része. Az Indexnek arra a kérdésére, hogy lehetnek-e még a kormányoldal kezében egyéb hasonló felvételek is jobbikos politikusokról, Gyöngyösi azt mondta a Fideszre és a Jobbikra utalva: “Hogyne, itt most háború van“.
Az oroszok segítségét várták
Gyöngyösi az Indexnek beszélgetőpartneréről előadta, hogy “külpolitikailag rendkívül jól értesült, olyan információk birtokában volt, mint mi nem, pedig én bent ülök parlamenti bizottságokban”. Szalai az Index megkeresésére tagadta, hogy a Hídfő-nek dolgozna. Arra sem válaszolt érdemben, hogy van-e katonai múltja. Jelezte: ebben az ügyben nem kíván a sajtóval “kooperálni”. Az Index arról is írt, hogy birtokukba került egy 2012 augusztusában írt, zavaros pénzügyeket felhánytorgató levél, amelyben az is szerepelt, hogy az MNA oroszoktól is remélt külső, anyagi segítséget. A levélíró azt akarta, hogy Győrkös fia “becsületbíróságon” tisztázza, igazak-e azok a többi vezető által hangoztatott állítások, miszerint nem tud elszámolni a tagdíjakkal. A levél botrányt keltett az MNA belső körében. Ahogy a miskolci csoportvezető levele is bizonyítja, az MNA már a 2012-es szakadás előtt nyitott volt az oroszokra, de a levél szerint semmilyen segítség addig nem érkezett onnan. Vagy ha érkezett, akkor arról legfeljebb csak a Győrkös-család tudott.
Címlapfotó: jobbik.hu
Facebook
Twitter
YouTube
RSS