Hevesben is Fidesz-buktatásra készül az ellenzék, amit annyira komolyan gondolnak, hogy még egy érdekesnek mondható jelöltet is sikerült a nagy forradalom élére állítani Mirkóczki Ádám, a Jobbik országgyűlési képviselőjének személyében. Ez csupán azért érdekes húzás, mert a politikus korábban még egyértelműen kinyilatkoztatta: nem hajlandó összeborulni a balliberális ellenzékkel, minden ez irányú közeledést pedig politikai prostitúciónak tart. Mirkóczki erről portálunknak is beszélt a Polbeatben még a 2018-as országgyűlési választások előtt. A világ tehát gyorsan változik: ezzel szembesítette stábunk a hevesi összeborulást beharangozó brigádot is, akiket Dudás Róbert, a Jobbik Heves megyei elnöke képviselt az összefogás csúcsjelöltjének, Mirkóczkinak hiányában.
Ez az apró hiátus ugyanakkor mit sem vont le a hétfő délutáni Orbán-buktatás értékéből, hiszen legalább megtudhattuk: nem politikai prostitúció elárulnia egy pártnak a vezető ideológiáját pillanatnyi vélt haszonszerzés érdekében. Legalábbis ezt mondta Dudás Róbert, a kis kirendeltség karmestere. Szerinte ugyanis a Jobbik pálfordulása és az ellenzékkel való összefogás csupán “a pártérdekek háttérbe helyezése” a Fidesz leváltásának és a tűzhöz való közeledés érdekében.
Szűkszavú a baloldal
Akadhat takargatnivaló az ellenzéki összefogás háza táján az elmúlt hetekben, ugyanis a kiskunfélegyházi jelölt-comingout után Egerben is lakatot tettek az indulók szájára. A Rákosi-korszak “legszebb” éveit idéző módon ugyanis a magyar szabadság egyik jelképes városában, Egerben tiltották meg az ellenzéki politikusoknak – köztük a szolnoki összeborulásból kiebrudalt Márki-Zay-porontynak, Lukácsi Katalinnak –, hogy a sajtó kérdéseire válaszoljanak.
Program: megbuktatni Orbánt
A programról ismét elsősorban annyi derült ki, hogy mindenképp meg kell buktatni Orbánt, utána pedig minden jó lesz Egerben, és úgy általában az országban; Mirkóczki, mint egy modern Dobó István fogja visszaverni Orbánbasi támadásait. Ezen a fundamentális ponton kívül ugyanakkor a perspektívák vázolása kimerült annyiban, hogy megtudhattuk: “minden településnek vannak erősségei és gyengeségei”, és hogy ezeket jól kell kihasználni. Úgy tűnik, lassan talán a baloldal egyedfejlődése átér a valóság tagadásának fázisáról az átlagembereknél 3 éves kor környékén beköszöntő szakaszba, a nyilvánvalóságok kinyilatkoztatásának korába.
Fotó: PS
Facebook
Twitter
YouTube
RSS