Köztársasági elnöki kegyelmi kérvényt nyújtott be a kecskeméti maffiaperben 2007-ben 12 évre elítélt bűnbánó maffiózó, Radnai László – értesült a PestiSrácok.hu. Úgy tudjuk, hogy a Portik Tamásra és társaira terhelő vallomást tevő férfi és a rendőrség között létrejött vádalkunak ez is része volt.
SZENVEDI ZOLTÁN – PestiSrácok.hu
Arról egyenlőre nincs információnk, hogy meg is kapta volna a kegyelmet, de tény: Radnai tavalyi szabadulása óta nem került vissza a börtönbe. Sőt, Rózsadombon luxus autószalont nyitott, igaz, úgy tudjuk, nem a saját nevén. Az Index.hu szerint a maffiaperben nyolc évre szintén elítélt Molnár Richárd is megjelent a környezetében. Radnai egyébként büntetés-félbeszakítás címén, az akkori hírek szerint egészségügyi okokra hivatkozva szabadult. Akkor még úgy volt, hogy ha felgyógyul, a büntetéséből fennmaradt két és fél évet le kell ülnie. Azonban tavaly nyáron a PestiSrácok.hu kiderítette, hogy a szabadulás ára az volt, hogy beszámoljon a kilencvenes évek leszámolás sorozatáról. Érdekes, hogy a keresztapa 2005-ben, a maffiaper elsőfokú ítéletének kihirdetése után is felajánlkozott a rendőrségen, hogy vallomást tenne több megoldatlan ügyről, akkor azonban a rendőrség azon az állásponton volt, hogy „maffiafőnökkel nem egyezkednek”. A második Orbán-kormányban ismét a belügyminiszterséget elvállaló Pintér Sándor azonban a kormányváltás után már megköthetőnek tartotta a vádalkut, így Radnai 2011 őszén újra elmondta azt, amit hat évvel korábban. A rendőrség és Radnai közötti alkuban az is szerepelt, hogy arccal és névvel kell vállalnia a tanúskodást.
PÉNTEKEN KEZDŐDIK A PRISZTÁS-ÜGY PERE A BÍRÓSÁGON
Ennek a nagyközönség is tanúja lehet, mivel pénteken kezdődik a Prisztás József meggyilkolása miatt indult büntetőper a Fővárosi Törvényszéken. A gyilkossággal Portik Tamás és két társát vádolja az ügyészség. Az ügyben Radnai május 21-én, kedden tesz majd vallomást. Rajta kívül még Portik egykori energolos üzlettársai, valamint a kilencvenes évek alvilágának több ismert alakja is – akik közül Portik egyeseket meg is akart öletni – tanúvallomást tesz majd a tárgyalásokon, így feltárulnak majd az akkori éjszakai élet eddig csak szóbeszédből ismert eseményei. Legtöbbjük majd védett, számmal jelölt tanúként vesz részt az eljárásban.
PORTIK, MINT FELBUJTÓ
Portik Tamás egy időben a legkeresettebb magyar bűnözők listáját vezette, az 1990-es években az olajszőkítéssel foglalkozó Energol Rt. egyik vezetője volt. Tavaly júliusban fogták el négy társával együtt. A hatóságok őt gyanúsították meg még felbujtóként az 1998-as Aranykéz utcai robbantással, amelyben többek között Boros Tamás halt meg, továbbá Seres Zoltán, valamint testőre 1999-ben Tahitótfaluban történt meggyilkolása ügyében. A Prisztás-ügyben az ügyészség nyereségvágyból, előre kitervelten elkövetett emberöléssel vádolja Portikot. Egykori testőre, H. István a vádhatóság szerint az emberölés tettese, másik vádlott-társa, F. Ferenc pedig annak bűnsegédje volt. A vádirat szerint Portik Tamás 1994 és 2000 között az Energol Rt. vezérigazgatója volt, a cég tevékenysége révén jelentős vagyont szerzett, és egyre nagyobb befolyásra tett szert az alvilágban. Portik Tamás 1996-ban kölcsönügyletek folytán három ingatlannal összefüggésben elszámolási vitába keveredett a budapesti éjszakai élet másik meghatározó alakjával, Prisztás Józseffel, és elhatározta, hogy megöleti. Az év október 28-án kézigránátot dobatott egy Prisztáshoz köthető budapesti autószalonra és a mellette lévő pizzériára. Majd Portik rávette ismerősét, hogy pénzért segítse Prisztás megölését azzal, hogy információt szolgáltat napirendjéről, tartózkodási helyéről, és megtervezték a gyilkosságot – áll a vádiratban. A vád szerint Portik Tamás ismerőse, F. Ferenc csalta a III. kerületi Ladik utcai tetthelyre 1996. november 1-jén az áldozatot, ott Portik testőre pisztollyal fejbe lőtte a kocsijába beszálló Prisztást, aki a helyszínen meghalt.
Facebook
Twitter
YouTube
RSS