Valós, Magyarországot és a magyarokat és érintő kérdések is elhangozhatnak a kampányra készülő MSZP agytrösztjében, erre utal, hogy Molnár Zsolt szerint immár pártja is teljes mértékben támogatja a déli határkerítés fenntartását, a párttagok egyöntetűen elutasítják a kötelező betelepítési kvótát. Azt egyelőre nem tudni, hogy a háttérben van-e kerítéssimogató, illetve kerítésszaggató frakció a pártban, de hamarosan kiderül, ha Szanyi Tibor is megszólal az új egységfront ügyében. Molnár Zsolt a nemzetbiztonsági bizottság elnökeként levelét Soros Györgynek megküldte, és szívesen látná a spekulánst akár a testület következő ülésén. Molnár szerint ami az ellenzékiek részéről a haza érdekében vállalt mártíromság, az a kormánypártok részéről sunyi kampányfogás.
Egyértelműen kiállt a Magyarországot, illetve Európát védő határkerítés szükségessége mellett, és határozottan elutasítja a kötelező betelepítési kvótát az MSZP – közölte hétfői sajtótájékoztatóján Molnár Zsolt. A nemzetbiztonsági bizottság MSZP-s elnöke a PestiSrácok.hu kérdésére kijelentette, hogy ez nem a magánvéleménye, hanem jelenleg már ez a pártja hivatalos álláspontja. Ismert, korábban az MSZP időközben felsült miniszterelnök-jelöltje, Botka László kampányolt azzal, hogy hatalomra kerülésük esetén azonnal felszámolnák a határvédelmi rendszert. Hasonló véleményeket fogalmaz meg rendszeresen a párt néha elszabadult hajóágyúra hajazó fenegyereke, Szanyi Tibor is, emellett korábban több országosan ismert MSZP-s politikus is kritikával illette a kormány védelmi intézkedéseit. Molnár Zsolt hétfői sajtótájékoztatóján az nem derült ki, hogy a baloldali párt vezetése, illetve tagsága mikor jutott az említett egységes konszenzusra, és hogy ez milyen új megvilágításba helyezi a kerítéssel szemben korábban megfogalmazott aggályokat. Nem tudni így egyelőre azt sem, hogy az MSZP-ben van-e kerítéspárti, illetve velük szemben, kerítésromboló frakció.
Akár Soros is részt vehet a nemzetbiztonsági bizottság ülésén
Molnár Zsolt azzal a céllal hirdetett hétfőre sajtótájékoztatót, hogy közölje: az őt támogatókkal együtt nem hagyja, hogy a Fidesz ellehetetlenítse a bizottság munkáját, és ellenzéki politikusokként el akarják érni, hogy a kormányzat tisztázza, valóban létezik-e a Soros-terv, s ha igen, akkor annak a részleteire is kíváncsiak. Emlékezetes, a múlt héten a bizottság üléséről kivonultak a fideszes politikusok, miután Németh Szilárd nemzetbiztonsági kockázatnak nevezte az LMP-s Szél Bernadettet. Molnár szerint a Soros-terv ugyan nem létezik, de pénteken levelet küldött a világszerte ismert spekuláns Egyesült Államok-beli lakcímére, megkeresésében azt kérte, hogy ha Soros Györgynek van a magyar kormány által említett terve, akkor részletezze azt. Kérdésre Molnár azt mondta, ha Soros úgy dönt, hogy személyesen is részt venne a nemzetbiztonsági bizottság őt érintő napirendi pontjainak tisztázásában, akkor az elnök szívesen látná Budapesten Soros Györgyöt. Emlékezetes, Soros megkeresése a testület múlt heti ülésén is felvetődött, majd Németh Szilárd Molnár Zsoltot is nemzetbiztonsági kockázatnak nevezte. Molnár hétfőn bejelentette, minden eszközt be fog vetni, hogy a bizottság határozatképes legyen. Lapunk kérdésére elismerte, hogy elnökként nincsenek olyan eszközei, amelyekkel kényszeríthetné a tagokat a közös munkára, ugyanakkor számít arra, hogy a múlt héten történtek után mindenki újra végzi majd a feladatát.
Molnár szerint csak a kormánypártok kampányolnak, az ellenzék nem
A nemzetbiztonsági bizottság említett múlt heti, meghiúsult ülése után még a hazai, baloldali kötődésű sajtó jelentős része is úgy vélekedett, hogy a megbeszélés elmaradása azért nem jelent kockázatot Magyarországra nézve, mert a napirendi pontokat meghatározó ellenzéki tagok úgy állították össze azokat, hogy eleve megfeleljenek az ő kampánytémáiknak. A hazai politikai elit álságos értetlenkedéssel kezeli, hogy Magyarország tavaly csaknem ezerháromszáz olyan menedékkérőt fogadott be, akiknek élete veszélyben volt, így a nemzetközi szerződések értelmében a magyar állam oltalmában részesültek. Ez nem az Orbán-kormány háttéralkuja, hanem nemzetközi kötelezettség, amelyet az ellenzék tudatosan összemos a kötelező betelepítési kvóta elutasításnak kérdésével. A PestiSrácok.hu megkérdezte Molnár Zsoltot, hogy a tudatos, tömegeket manipulálni képes témaválasztást nem érzi-e ellenzéki kampányfogásnak, az elnök úgy vélekedett, hogy ilyen eszközökkel nem ők, hanem a kormánypártok élnek. A nemzetbiztonsági bizottság várhatóan a jövő héten szerdán tarthatja meg következő ülését.
Fotó: MTI/ Illyés Tibor
Facebook
Twitter
YouTube
RSS