Miközben Angela Merkel Hitler álmának beteljesítésén, a német vezetésű Európa megteremtésén szorgoskodik, újabb koalíciós válság robbant ki Berlinben. A nagykoalíció másik porladozó lábát adó SDP el akarja távolítani az Akotmányvédelmi Hivatal (BfV) vezetőjét, Hans-Georg Maassent, miután nyilvánosan megkérdőjelezte a chemnitzi tüntetések után kialakult antifasiszta hangulathoz gyúanyagot nyújtó, külföldiek tömeges levadászásáról szóló hírek igazságtartalmát. A bajor CSU által delegált belügyminiszter viszont kiállt Maassen mellett, így Európa következő elsőfőtitkárkancellárja hódítás helyett először hazai szövetségeseit kénytelen pacifikálni.
Angela Merkel úgy döntött, a németek mégsem változtak meg, és harmadszorra is megpróbálják létrehozni a Berlinből irányított egységes Európát, amit úgy tartanak össze az európai értékek, mint Velencét a víz, hogy aztán valahol Szmolenszk és Moszkva között halálra fagyjanak.
De a végjáték messze van, egyelőre még ott tartunk, hogy Viktor Orbán a 10 milliós Magyarország élén rátámadt Európára, hogy intarziaként tépje, harapja az európai értékeket, ezért szegény Európa kénytelen megvédeni magát egy totális háborúban.
De a hátországban sincs minden rendben, a bevándorláspárti erők mellett feltűnt egy új párt, az AfD, akik nem átallották a maguk javára fordítani az olyan elszigetelt eseteket, melyeknek közös nevezője, hogy pár, késekkel gazdagon felszerelkezett integrációs sikertörténet bennszülöttek vérbe fagyott hulláit hagyja a német városok járdakövén. Ebből robbant ki a legújabb német belpolitikai válság.
A most kitört koalíciós válsághoz az indokot a német Alkotmányvédelmi Hivatal vezetője, Hans-Georg Maassen szolgáltatta, aki a német szokásrendtől eltérően a nemhazugsággal válaszolt a felmerült kérdésekre.
Mint az közismert, a chemnitzi felháborodásra reagálva Merkel kabinetje utasításba adta a független német médiának, hogy találjanak ki történeteket a legrosszabb vészkorszak újraéledéséről. Arról, hogy a német nagyvárosokban neonácik vadásznak a szír polgárháború elől menekülő afrikaiakra és afgánokra, ez pedig morálisan elfogadhatatlan. Maassen ráadásul egy hibát is elkövetett, annyira beleszeretett a valóságba, hogy még egy olyan felvétel eredetiségét is megkérdőjelezte, ahol tisztán kivehető volt, hogy egy közel-keleti külsejű fiatalembert megkerget pár feltűnően szurkoló kinézetű német. Később kiderült, ez az egy eset valóban megtörtént, a közel-keleti fiatalember arra kényszerült, hogy 20-30 métert szaladjon. A tévedését később beismerte, és ugyan megpróbálta elmagyarázni, hogy ő csak a „hajtóvadászat” kifejezés kapcsán fejezte ki kétségeit, a szociáldemokraták a fejét követelték.
Seehofer ellenben kiállt hivatalvezetője mellett, aki szerinte meggyőzően és egyértelműen fejtette ki véleményét. Ki is robbant a legújabb koalíciós válság, Merkel pedig nem tudja, melyik ujjába harapjon.
A kancellárián válságtalálkozót tartottak, ahol próbáltak olyan megoldást találni, ahol a CSU és az SDP a koalícióban marad, és akkor visszatérhet eredeti tervéhez, Európa meghódításához. Az SPD-pártvezetés számára egyértelmű, hogy Maasennek mennie kell; Merkelnek ezt azonnal kezelnie kell – mondta Lars Klingbeil, az SPD főtitkára. Kevin Kühnert, a párt ifjúsági szervezetének, a Jusosnak a vezetője kijelentette, hogy amennyiben Maassen a hivatalában marad, az SPD-nek nem lesz egyszerű döntés a koalícióban maradni.
Facebook
Twitter
YouTube
RSS