Kocsis Máté, Józsefváros polgármestere Sárosi Péternek, a TASZ drogpolitikai programvezetőjének írt levelében reagált azokra a vádakra, miszerint a Józsefvárosi Kábítószerügyi Egyeztető Fórum titkolná, hogy mit tesz a droghelyzet megoldása érdekében.
A polgármester levelében kiemelte, hogy Sárosi Péternek a TASZ blogján közzétett „személyeskedő és indulatos írása számos csúsztatással, sok hazugsággal és a megbélyegzés módszerével” próbálja elsősorban személyét, másodsorban Józsefváros Önkormányzatát lejáratni. A „gátlástalanság magasiskolája, hogy a tavaly történtek után, amit maga és az ombudsman volt taszosokkal terhelt hivatala tett, egy olyan jelentésre hivatkozik, melynek a hitelessége, a szakmaisága és a tárgyilagossága finoman szólva is megkérdőjelezhető. A maga nyaralásához kellett igazítania az ombudsmani hivatalnak az önkormányzatra nézve terhelő, politikai indíttatású irományát, melyet jól időzítve a választási kampányban hoztak nyilvánosságra. A tartalma pedig megegyezett a maga elvárásaival. Az ügy kirobbanása után az ombudsman intézményének tekintélye és hitelessége ezzel széles körben megrendült, de gondolom, ez magát annyira nem érdekli” – emlékeztetett Kocsis.
A polgármester a Kék Ponttal kapcsolatban megjegyezte, hogy a szervezetnek évekkel ezelőtt, sok mindenki más mellett bizalmat adtak, de az elvállalt és támogatott feladatukat nem végezték el, munkájukkal kapcsolatban pedig számos panasz érkezett és számos visszásság került napvilágra. A kerületet ellepték az eldobált tűk, valódi járványveszély alakult ki. “Ezt követően felbontottuk az együttműködésünket, ahogy ez hasonló esetekben is lenni szokott és elhatároztuk, hogy más szakmai partnereket keresünk” –írta Kocsis Máté, hozzátéve, hogy helyette az újjáalakuló Józsefvárosi Kábítószerügyi Egyeztető Fórum új drogellenes stratégia kidolgozásába kezdett és ebbe a munkába bevont közel egy tucat civil szervezetet, továbbá számos egészségügyi és szociális intézmény vezetőjét. Például a Megálló Csoportot, Magyar Emberi Jogvédő Központot, a Kapocs Ifjúsági Szolgálatot, a F.E.C.S.K.E. Közhasznú Egyesületet, az Emberbarát Alapítványt. De bevonták a munkába a Péterfy és a Merényi Kórház addiktológusait és toxikológusait, Dr. Ujhelyi Esztert, a Szent László Kórház laborvezetőjét, illetve Dr. Bozzay Krisztinát és Prof. Dr. Tringer Lászlót.
„Alávaló módon, általánosítva, megpróbálja mindezeket a személyeket és szervezeteket szcientológusokként beállítani. Sunyi módon azt sugallja, mintha a szcientológusok amúgy vállalhatatlan és veszélyes drogprogramja kerülne kidolgozásra a kerületben. Lentebb azzal folytatja, amivel egy éve riogatják a fővárosiakat: járvány, vírus és halál jön. Szomorú, hogy a balliberális sajtó egy része ehhez még asszisztálni is szokott, valamiféle megfelelési kényszerből. Mindezt a hazug híresztelést persze semmi sem támasztja alá, mégis ismételgeti” – fakadt ki Kocsis, aki cáfolta, amit a drogliberalizációért is küzdő programvezető sugallt levelében, hogy Józsefvárosban átláthatósági problémák vannak: “Az önkormányzatban a közpénzekkel mindenki becsületesen bánik, mindenki minden szerződésbe, kifizetésbe betekinthet, nincsen a közpénzek felhasználásával kapcsolatban semmilyen rejtegetnivalójuk”.
Leszögezte azt is, hogy az adatkérésekkel kapcsolatban arról a néhány emberről beszélt csak, akik ezt a jogintézményt visszaélésszerűen használják és évente több száz értelmetlen adatkérő levelet írnak azzal a vállalt szándékkal, hogy a hivatal dolgozóit leterheljék. Hangsúlyozta, elkészült Józsefváros új drogellenes stratégiája, amit bárki számára rendelkezésre tudnak bocsátani, hiszen “nincs benne semmi titok. Az alapállítása is valótlan, mely szerint rejtegetjük. Már csak azért sem teszünk ilyet, mert az abban foglaltakat a következő időszakban meg is kell majd valósítani” – írta a polgármester.
Tegnapi hír, hogy a Társaság a Szabadságjogokért szerint jogsértő helyzetet eredményezett a Kék Pont tűcsereprogram bezárása. Véleményüket az alapvető jogok biztosának tavaly októberi állásfoglalására alapozták. Ebben az ombudsman arra kérte fel az önkormányzatot, hogy gondoskodjon a tömegesen ellátatlanul maradt drogfogyasztók terápiás és ártalomcsökkentő programokba jutásáról. A TASZ kikérte a kerület fő drogügyi tanácsadó szerveként működő Józsefvárosi Kábítószerügyi Egyeztető Fórum (JKEF) üléseinek jegyzőkönyveit. A JKEF megtagadta a kérésüket, szerintük ugyanis ez “a zavartalan szakmai munka végzését” veszélyeztetné. A TASZ emiatt pert indít a józsefvárosi önkormányzat ellen.
Forrás: PestiSrácok.hu
Facebook
Twitter
YouTube
RSS