Pesti Srácok

Terroristák Berlinben, Manchesterben és drónkáosz a reptereken - GEOrgPOLITIKA

Terroristák Berlinben, Manchesterben és drónkáosz a reptereken - GEOrgPOLITIKA

Ketten meghaltak a manchesteri zsinagóga előtti késes támadásban. A terrorista meghalt a rendőrök lövéseitől. A szíriai származású brit állampolgáron egy vastag mellény is volt, ezért a rendőrök azt feltételezték, hogy öngyilkos mellényt hord.

Ketten meghaltak a manchesteri zsinagóga előtti késes támadásban. A terrorista a tömegbe hajtott autójával majd szurkálni kezdte a hívőket. A feltételezett elkövetőt a rendőrség lelőtte. A szíriai származású brit állampolgáron egy vastag mellény is volt, ezért a rendőrök azt feltételezték, hogy öngyilkos mellényt visel a terrorista és az őrizetbevétel helyett inkább neutralizálták. A holttest átvizsgálásakor kiderült, nem volt nála robbanóanyag.

Terrorista támadt a hívőkre a zsinagóga előtt
A szíriai származású brit állampolgáron egy vastag mellény is volt, ezért a rendőrök azt feltételezték, hogy öngyilkos mellényt visel a terrorista és az őrizetbevétel helyett inkább neutralizálták.

A merénylettel kapcsolatban további három embert letartóztattak. A rendőrség terrortámadásként kezeli a támadást. A támadásban két ember azonnal meghalt, négy másikat kórházban ápolnak sérüléseik miatt. A rendőrség szerint hárman válságos állapotban vannak. A két halálos áldozat a zsidó közösséghez tartozott Stephen Watson rendőrfőkapitány szerint. A terrorista szír-brit kettős állampolgár volt.

Hamasz-terrorista fegyverraktárt találtak Berlinben 

Berlinben megtalálták a három terrorista elrejtett fegyvereit, amelyekkel szintén zsinagógák és más, a zsidó közösséghez tartozó objektumok ellen terveztek merényleteket. A férfiak állítólag a Hamasz tagjainak vallották magukat, ezt viszont a terrorszervezet tagadja. Kommünikéjuk szerint a német hatóságok ezt csak azért állítják, hogy megrengessék a német emberek bizalmát a Hamaszban és kioltsák a szimpátiát a palesztin üggyel szemben. A három gyanúsított közül kettő a német állampolgársággal is rendelkezik a szír, illetve a libanoni állampolgárság mellett. A legfelsőbb ügyész már bejelentette, hogy a két migránstól megvonják a német állampolgárságot, hogy büntetésük letöltése után ki lehessen őket toloncolni és ne térhessenek vissza Németországba. 

Vlagyimir Putyin kalóztámadással vádolja a franciákat

A müncheni repülőtér felett is megjelentek titokzatos drónok és több órára le kellett állítani a légiforgalmat. Háromezer utas rekedt a repülőtéren az átmenetileg törölt járatok miatt. A rendőrség nem tudta azonosítani a drónokat, sem pedig elfogni az irányítóikat. Az ukránok azzal vádolják Oroszországot, hogy ők állnak az európai légikikötők felett megjelenő titokzatos drónok mögött. Zelenszkij szerint az idegen zászlók alatt közlekedő orosz konténerhajókról irányítják a drónok egy részét például a koppenhágai repülőtér felett. 

Francia haditengerészek elfoglaltak egy olajszállító hajót, amely állítólagosan az orosz „árnyéflottához” tartozik. Az volt a gyanú, hogy a hajóról drónokat irányítottak Dánia légterébe. Ezt egyelőre nem tudták bebizonyítani. Európai uniós országok előszeretettel vásárolnak átcimkézett orosz olajat, amelyet nagyjából 400 tanker szállít folyamatosan Észak-Európa kikötőibe. A francia admiralitás szerint ez jelentős összegeket hoz az orosz államkasszába. 

Vlagyimir Putyin kalóztámadásnak minősítette a franciák akcióját, mivel a hajó semmilyen tengeri jogot meg nem sértett és a nemzetközi vizeken hajózott. Az orosz elnök szerint semmilyen katonai szállítmány nem volt a hajón, ami okot adhatott volna egy ilyen támadásra.

 

Ajánljuk még

Itt a nagy antifa-széljobb vita a Polbeatben: "Nefelejcs" Gergő vs. Lipták Tamás, csütörtök 18 óra, R56!

‎Polbeat 2025 május 29.
Szélsőbal nincs, de igény az volna rá - írta Varga "Nefelejcs" Gergő hét éve a Tett blogon. Nem kellett sokat várnia, hogy a folyamatosan tüzelt antifa csoportok végül radikalizálódjanak, elég csak az Ilaria Salis-féle, 2023-as budapesti terrortámadásra gondolni. Varga "Nefelejcs" Gergő, aki a marxista portál, azaz a Mérce munkatársaként, a Vörös Szittya vlog arcaként és mindenek előtt antifa szervezőként ismert, elfogadta a PestiSrácok felkérését, hogy a másik nagy közéleti szubkultúra, a nemzeti radikálisok emblematikus képviselőjével, Lipták Tamással, a Jobbszélső Telegram csatorna szerkesztőjével, a Magyar Jelen szerzőjével megmérkőzzön a Polbeat nyilvános felvételén, május 29-én, csütörtökön, 18 órától, az R56 Sörözőben. Mérkőzésvezető: Huth Gergely és Kertész Dávid.