A Budapesti Regionális Nyomozó Ügyészség befolyással üzérkedés bűntette és más bűncselekmények miatt emelt vádat a Fővárosi Törvényszéken Ármós Sándor ellen – tudta meg a PestiSrácok.hu. A volt Pest megyei főkapitány jelenleg jogerős büntetését tölti, mivel egy korábbi ügyben négy év szabadságvesztést szabott ki rá jogerősen a bíróság, szintén korrupciós bűncselekmény miatt. A volt főkapitányról portálunk azt is megírta, hogy az ügyészek évekkel ezelőtt több millió forint értékű valuta átvétele közben értek tetten, ezután indítottak ellene nyílt eljárást.
Újabb bűncselekmény miatt emelt vádat Ármós Sándor dandártábornok, volt Pest megyei főkapitány ellen a Központi Nyomozó Főügyészség alárendeltségébe tartozó Budapesti Regionális Nyomozó Ügyészség – tudta meg a PestiSrácok.hu. A KNYF név nélküli közleményében portálunknak csütörtök délelőtt azt írta, hogy
a vádirat lényege szerint egy 44 éves férfi 2019 júliusában azzal kereste meg korábbi szomszédját (Ármós Sándor – PS) – akiről tudta, hogy korábban a rendőrségen vezető beosztást látott el –, hogy a kapcsolatai révén segítse egy találmányát bemutatni a Belügyminisztériumban. A volt rendőr arról számolt be a férfinak, hogy Nigériában élő elhunyt rokona kettő millió dollárt hagyott rá, azonban az örökség megszerzése érdekében az ügyben eljáró külföldi ügyvédnek utalandó nagyobb összegű pénzzel nem rendelkezik.
A közlemény szerint a vádlottak megegyeztek abban, hogy a volt rendőr felhasználva korábbi kapcsolatait, elintézi, hogy társa a birtokában lévő technológiát bemutathassa a minisztériumban, továbbá az ellene folyamatban lévő büntetőeljárások megszüntetéssel záruljanak, illetve a korábban kiszabott pénzbüntetés fennmaradó részének megfizetésére pedig halasztást kapjon.
A férfi a közbenjárás ellentételezéseként vállalta – tudva azt, hogy a büntetőeljárások alaptalan megszüntetése és a halasztás indokolatlan engedélyezése körében eljáró hivatalos személyek a hivatali kötelességüket megszegik –, hogy az örökösödési ügylethez szükséges pénzt megszerzi, majd két és fél millió forintot bocsátott a volt rendőr rendelkezésére. A volt rendőr megtévesztve társát valótlanul arról tájékoztatta, hogy az ügyek eredményes elintézése érdekében közbenjárt, azonban valójában e körben semmilyen intézkedést nem tett, hivatalos személyt nem keresett meg
– írta Keresztes Imre főügyész, hozzátéve, hogy
a nyomozó ügyészség a vádiratában azt indítványozta, hogy amennyiben a volt rendőr az előkészítő ülésen a bűncselekmény elkövetését beismeri, a bíróság ítélje négy év szabadságvesztésre, 500.000 forint pénzbüntetésre, négy év közügyektől eltiltásra, valamint rendeljen el vele szemben 2.500.000 forint erejéig vagyonelkobzást. A volt rendőr hivatásos szolgálati jogviszonya már korábban megszűnt, jelenleg – a szintén korrupciós bűncselekmény miatt kiszabott – szabadságvesztés büntetését tölti. Szabadlábon védekező társa szintén büntetett, jelenleg kilenc büntetőeljárás van ellene folyamatban és e bűncselekményt felfüggesztett szabadságvesztés hatálya alatt követte el.
Korábban több milliós valuta átvétele közben érték tetten
Ármós Sándorról egy éve írtuk meg, hogy befolyással üzérkedés miatt jogerősen négy év fogházbüntetésre és 24 millió forint vagyonelkobzásra ítélte Fővárosi Ítélőtábla. A vádhatóság szerint még 2016 elején a volt Pest megyei rendőrkapitány azt állította egy cég képviselőjének, hogy ő fog előkészíteni egy állami támogatásról rendelkező határozatot. Az eredményes ügyintézés érdekében 24 millió forintot kért azért, hogy a dokumentumot olyan személynek továbbítsa, akinek „ráhatása van az ügyre”. Az ügyészség szerint a másik fél ezt, valamint a később tízmillió forintra csökkentett ajánlatot először visszautasította, ám végül egy ismerősén keresztül mégis eljuttatta a kért összeget a tábornoknak. Ármós a vád szerint több embernek azt is megígérte: egy külföldi ismerőse révén utánanéz annak, hogy egyikük ellen egy adott országban kiadtak-e körözést. Mint kiderült, az illetőt nem körözték, ám a tábornok mégis az ellenkezőjét mondta ismerőseinek azzal együtt, hogy hétmillió forintért elintézi, hogy barátjuk zavartalanul beléphessen az adott ország területére. Ármós emellett magánszemélyektől további hatósági ügyek elintézéséért újabb hétmillió forintot kért arra hivatkozva, hogy azt az ügyben eljáró külföldi hivatalos személynek továbbítja – áll a vádiratban, amely azt is tartalmazza, hogy a volt rendőri vezető az ügyintézésért cserébe először hatmillió forintot kapott. Majd amikor a fennmaradó nyolcmillió forintot érő valutát átvette egy gyorsétterem parkolójában, Ármóst tetten érték. A vádirat arra is kitért, hogy a dandártábornok ígéretei ellenére az ügyekben nem intézkedett, az erre történt valótlan hivatkozással megszerzett pénzt másoknak nem továbbította, hanem az általa átvett milliókat saját céljaira fordította.
Facebook
Twitter
YouTube
RSS