A nemzeti konzultáció mindenkinek lehetővé teszi, hogy elmondja a véleményét – fogalmazott a Magyar Nemzetnek adott interjúban Kovács Zoltán. A nemzetközi kommunikációért és kapcsolatokért felelős államtitkár szót ejtett a brüsszeli energiaszankciókról, a baloldal kampányfinanszírozási botrányáról, valamint a hazánknak járó európai uniós forrásokról is.
Kovácsz Zoltán szerint Nyugat-Európában leszoktak arról, hogy a választási ciklusok közben meghallgassák a polgárokat, és kevésbé fontos a véleményük, ezért nem is értik a nemzeti konzultáció intézményét. Felidézte: korábban a migráció kérdésében, valamint a családpolitikával kapcsolatban is volt nemzeti konzultáció, most pedig a háború, valamint a háborús szankciók okozta gazdasági problémák elegendő okot adnak arra, hogy ne pusztán a közvetlen hatásokról kérdezzék meg a magyarokat. Kiemelte: a konzultáció egy mandátumot is jelent, aminek az a lényege, hogy amikor a kormányzat bizonyos ügyekkel és kérdésekkel foglalkozik, akkor olyan felhatalmazással kell vitába bocsátkozni, amely a magyar emberek képviseletéről szól.
Az elmúlt tizenkét év fontos tapasztalata: a konzultációk sokat segítettek abban, hogy a nemzeti elkötelezettségű politika egyúttal pragmatikus is legyen
– jegyezte meg. A szankciókról szólva felidézte: amikor kitört a háború és elkezdődött a gondolkodás arról, hogy a szankciók szigorítása lesz-e az, ami térdre kényszeríti Oroszországot,
akkor mindenki meg volt győződve arról, hogy az egymást követő szankciós csomagok, amiket bármiféle hatásvizsgálat nélkül fogadtak el, véget vetnek a háborúnak. Most már nyilvánvaló, hogy a szankciók erre nem alkalmasak.
Kovács kitért a hazai baloldal szerepére is, kifejtve: Gyurcsányék hathatós közreműködésével elfogadtak egy határozatot az EP-ben, amely arról szól, hogy Magyarország semmiképp ne kapja meg a hazánknak járó forrásokat, annak ellenére sem, hogy minden vállalást teljesítettünk. Az államtitkár szerint ráadásul a hétéves költségvetésről a szerződések teljesen egyértelműen kimondják, hogy ezek a források feltételek nélkül járnak. Hozzátette: a helyreállítási alap kapcsán súlyosabb a helyzet, hiszen volt egy politikai és jogi konszenzus arról, hogy az EU közös hitelt vesz fel, amiben szerinte nem volt szó semmiféle feltételről, pusztán arról, hogy a koronavírus utáni gazdasági helyreállítás támogatása érdekében a lehető leggyorsabban hozzáférhetőnek kell lennie a forrásnak.
Teljesen nyilvánvaló, hogy csak politikai okok miatt tartják vissza a forrásokat. Az EU vezetésének és az uniós intézményeknek vissza kell térni az EU alapjaihoz és a józan ész politikájához
– fogalmazott. A baloldal külföldi finanszírozásáról is szót ejtett Kovács Zoltán, megjegyezve: a történetben az a kedvenc része, amikor a magyar dollárbaloldal úgy tesz, mintha nem értenénk, mi történt.
Azt történt, hogy most már feketén-fehéren, tranzakciókkal, adatokkal bizonyított: hárommilliárd forintnyi dollár érkezett a baloldal kampányába. Azt mondani, hogy észre sem vették, hogy ennyi pénz került a kampányszámlájukra, olyan oltári és elementáris hazugság, ami újabb kérdéseket vet fel
– jelentette ki. Hozzátette: a nyugat-európai baloldali pártok folyamatosan végzik ezt a tevékenységet, de az Európai Parlament, a hazánkba látogató vizsgálóbizottságok, jelentések is egyértelművé tették, hogy a polgári kormány elleni összeesküvésről van szó.
Forrás: Magyar Nemzet; Fotó: MTI
Facebook
Twitter
YouTube
RSS