Pocsék első félidő után nagyszerű hajrát produkálva a hosszabbítást még kivívta Egyiptom ellen a magyar férfi kézilabda-válogatott, de győznie sajnos nem sikerült. Így csapatunk végül a nyolcadik helyen zárta a világbajnokságot, amely összességében nagy siker, hiszen elérte az eredetileg kitűzött célt és kijutott a jövő tavaszi olimpiai selejtezőtornára.
Utolsó mérkőzését játszotta a magyar férfi kézilabda-válogatott a svéd–lengyel közös rendezésű világbajnokság 5–8. helyért zajló szakaszában. A mai, Egyiptom elleni mérkőzés hivatalosan a hetedik helyezésről volt hivatott dönteni, ám a mi esetünkben ennél valamivel többről is szólt ez a találkozó. Függetlenül ugyanis attól, hogy csapatunk elérte a kitűzött célt, és bejutott a jövő tavaszi olimpiai selejtezőbe, mégis felemás érzések kavaroghatnak bennünk a szereplést illetően. A bravúrgyőzelem (Izland ellen) és a „kötelező” sikerek (pl. Dél-Korea vagy Brazília ellen) mellett ugyanis történelmi vereséget könyvelhettünk el (Dánia ellen), és magyarázatra szorul az is, hogy több fontos meccsbe is bealudtunk, pocsékul kezdtünk, ami után már csak az maradt, hogy fussunk az eredmény után – többnyire eredménytelenül.
Egyiptom komoly fejlődésen ment keresztül a mögöttünk hagyott évtizedben, nem csupán a legerősebb afrikai csapattá nőtte ki magát, de utol is érte a legjobb európai válogatottak szintjét. Ezt nemcsak a mostani nyolc közé jutása mutatja, de az is, hogy sokáig úgy tűnt, megnyeri a középdöntős csoportját, és csak a dánok elleni utolsó középszakasz-meccsen csúszott le az első helyen történő továbbjutásról.
Sajnos a vb-n többször látottakhoz hasonlóan kezdtünk most is… Az első percek mindegyikében betalált a fehér mezben játszó Egyiptom, míg mi csak egy ízben tudtunk eredményesek lenni, így az 5. percre máris tetemes, négygólos hátrányba kerültünk (5–1). Támadásainkban több, bosszantó pontatlanság is előfordult, ki nem kényszerített labdavesztések és elrontott átlövések, miközben több könnyű gólt is engedélyeztünk az afrikai csapatnak.
Az első percekben összeszedett hátrányon sajnos érdemben nem is sikerült faragni, három és öt gól között ingadozott az egyiptomi vezetés. Amikor ebben elmozdulás következett be, abból is rosszul jöttünk ki, mert növelték előnyüket az afrikaiak. A félidő utolsó harmadában is jól őrizték vezetésüket, s bár a játékrészt Ilics Zoran gyönyörű bombagólja zárta, így is hat góllal vezetett a szünetben Egyiptom (17–11).
A második játékrész folyamatosan felváltva hozta a gólokat, amely azt eredményezte, hogy jelentősen nem tudtunk közelebb kerülni Egyiptomhoz. Aztán a játékrész derekán felcsillant a remény. Hatgólos egyiptomi vezetés után (25–19) zsinórban három gólt szereztünk, így sikerült háromra felzárkózni (25–22). Innentől ismét „lőtávolon belülre” kerültek a fehér mezesek, ráadásul az 54. perc elején emberelőnybe is kerültünk. Bár ekkor még nem sikerült közelebb jönni, de mégis meglett a remény, hogy talán fordíthatunk.
Az utolsó néhány perc kissé csapongó játékot hozott ugyan mindkét oldalon, ám szinte a semmiből valami félelmetes küzdőszellem tört fel a mieinkből, amelynek révén egy perccel a vége előtt 28–27-re vezetett már csak Egyiptom. Most bánhattuk igazán a rémséges kezdést, mert a második félidő a miénk volt. Az egyiptomiak – kiváló védekezésünknek hála – nem tudták gólra váltani a támadást, így fél percünk maradt egyenlíteni. Chema Rodríguez időt kért, majd támadhattunk. Bodó egy remek figura után átlövésből bevarrta a labdát, így visszajöttünk és hosszabbításra mentettük a találkozót.
A ráadásban egy-egy gól született az első öt percben, így semmi nem dőlt el. A második öt percben Egyiptom talált be először (30–29), de Pedro az utolsó pillanatban egyenlíteni tudott, és így újabb kétszer ötperces ráadás következett. Gyors gólváltás után Egyiptom ismét betalált, majd Ilics harcolt ki hetest, amit Lékai bevágott (33–33). Az utolsó öt percben sajnos Egyiptom jött ki jobban az adok-kapokból, így végül 36–35-re megnyerte a helyosztót.
Válogatottunk ezzel a nyolcadik helyen végzett a világbajnokságon, amellyel teljesítette az előzetesen kitűzött célt és kijutott a jövő tavasszal rendezendő olimpiai selejtezőtornára.
Vezető kép: MTI/Kovács Tamás
Facebook
Twitter
YouTube
RSS