Hamarosan lezárja a Budapesti Rendőr-főkapitányság egykori nyomozója, a Tasnádi-per volt vádlottja, Labanc Ferenc és társai ügyében indult nyomozást a Budapesti Nyomozó Ügyészség – értesült a PestiSrácok.hu. Labancot többek között befolyással üzérkedéssel és önbíráskodással gyanúsítják, de a kétes hírű exrendőr portálunknak tagadta a terhére rótt cselekményeket, sőt, azt állította, ha a hatóság komolyan venné a munkáját, akkor ügyében az országos rendőrfőkapitányt és a NAV bűnügyi főigazgatóját is meg kellene gyanúsítani.
PÁMER DÁVID – PestiSrácok.hu
Rövidesen befejezi a Budapesti Nyomozó Ügyészség a Labanc Ferenc és négy társa ellen befolyással üzérkedés, önbíráskodás és más bűncselekmények miatt indított nyomozást – erősítette meg a PestiSrácok.hu információit az ügyészség szóvivője. Bagoly Bettina hozzátette: a nyomozó ügyészség nem tervezi a nyomozás január 26-án lejáró határidejének további meghosszabbítását, így hamarosan sor kerül az ügyben az iratismertetésre is. Az exrendőrt és társait még 2014 augusztus 7-én az ügyészek a Terrorelhárítási Központ közreműködésével vették őrizetbe. Az ügyészség szerint 50 ezer eurót és 220 ezer angol fontot vettek át egy brit vállalkozótól, akinek azt ígérték, hogy rendőrök megvesztegetésével adatokat szereznek meg hatósági nyilvántartásokból. Az ügy másik ismert gyanúsítottja a Labanccal egy időben elfogott, szintén egykori rendőr, Porkoláb Zsolt, aki a kecskeméti maffiaperben is bíróság előtt állt.
Maffiakapcsolataikkal fenyegetőztek?
A Privát Kopó bűnügyi magazin korábban arról írt, hogy egy pécsi híradástechnikai termékeket gyártó vállalat, az Elcoteq Kft. felszámolása apropóján került kapcsolatba a BRFK két volt rendőrtisztje egy angliai székhelyű, elektronikai berendezéseket forgalmazó vállalat magyar származású társtulajdonosával, Susan Cassidyvel, akitől – „mediátori” tevékenység címén a gyanúsításban szereplő 50 ezer eurót, és 220 ezer angol fontot, azaz több mint 100 millió forintot kértek és kaptak. A portál információi szerint Labanc és Porkoláb felajánlották a nőnek, hogy rendőrségi kapcsolataik révén információkat szereznek az árverésen induló másik cégről, és az adatokat átadják angol megbízójuknak. A két volt rendőrtiszt közös cégük, a Nyomolvasó Kft. nevében írásban szerződött a brit féllel: 50 ezer euró munkadíjat és 440 ezer angol font sikerdíjat kötöttek ki a megállapodásban. A nőtől azonban további összegeket kértek, de az angol üzletasszony nem volt hajlandó tovább fizetni a két egykori rendőrtisztnek, mivel a szerződéses kötelezettségüknek nem tettek eleget. Kiderült ugyanis, hogy Labancék semmilyen információval nem szolgáltak megbízójuknak az ellenlábas társaságról – írta a cikk szerzője.
A nyomozás adatai szerint a jogászként tevékenykedő Porkoláb Zsolt sms-ekben és e-mailekben fenyegette az angol cég társtulajdonosát, kilátásba helyezve, amennyiben nem fizeti meg részükre a szerződésben szereplő további 220 ezer angol fontot, úgy Magyarországon élő török alvilági személyeket küldenek az asszony családjára, valamint rendőrségi kapcsolataikat latba vetve fogják ellehetetleníteni őt, és vállalkozását – írta a bűnügyi portál.
A sértett is gyanúsított?
Az ügy kapcsán megkerestük Labanc Ferencet is, aki továbbra is tagadja, hogy elkövette volna a gyanúsításban szereplő cselekményeket. Beszélt arról is, hogy az ellenük folyó eljáráshoz képest A Tanú című film „kutyafüle”. Szerinte a nyomozás egyértelműen irányított, és ha a hatóság komolyan venné a munkáját, akkor Papp Károly országos rendőrfőkapitányt, és a NAV bűnügyi főigazgatóját is meg kellene gyanúsítaniuk – állította a volt rendőr, aki szerint a büntetőeljárás egyik érdekessége az, hogy az ügyben magát a feljelentőt, az angol üzletasszonyt is eljárás alá vonták és csalással gyanúsítják az ügyészek.
Alvilági figurákkal került kapcsolatba
Labanc 1984-től szolgált egyenruhásként, majd a rendőrség akciócsoportjának, az úgynevezett Cattani-csoportnak a munkatársa lett. Később rablási, életvédelmi és gazdaságvédelmi vonalon tevékenykedett, de 2002-ben távoznia kellett, miután a bíróság hivatali vesztegetés miatt tíz hónap felfüggesztett szabadságvesztésre és 200 ezer forint pénzbírságra ítélte. Labanc később Tasnádi Péter egyik cégében, a Mesterdetektív Kft.-ben kötött ki szakértőként, majd később a vállalkozóval együtt vádlott lett, mivel az ügyészség szerint a jelenleg jogerős börtönbüntetését töltő Tasnádi vele akarta megöletni volt feleségét, ám a megbízást végül a volt rendőr nem hajtotta végre, ezért bosszúból Labanc terepjáróját felgyújtották. Labancot az Aranykéz utcában felrobbantott Boros Tamás is megemlítette elhíresült videóvallomásában. Boros azt vallotta, hogy Portikék a BRFK-s alezredes, Csontos Ferenc és Labanc Ferenc segítségével szerezték meg a Szent István körúti Nirvana bár 15 százalékos tulajdonrészét a törököktől. A “megbeszélés” úgy zajlott, hogy Portik, Tanyi, Baranyi valamint Csontos és Labanc leült tárgyalni a tulajdonrészt birtokoló és a bár védelmét ellátó törökökkel, s a rendőrök és az erőszakos bűnözők nyomásának engedve potom 1,5 millió forintért átengedték nekik a bárt. Boros szerint egyértelmű volt a két rendőr nyomást gyakorló szerepe és hatása a törökökre.
Címlapfotó: tv2.hu
Facebook
Twitter
YouTube
RSS