Magyarország hatpontos javaslattal él a bevándorlással kapcsolatban az ENSZ-konferencián – kezdte a Kormányinfót Lázár János Miniszterelnökséget vezető miniszter. Ismertette, a magyar kormány javaslatát Szijjártó Péter külügyminiszter ismerteti majd New Yorkban, a konferencián. A hat pont a következő:
- A bevándorlás okait kell kezelni, a segítséget oda kell vinnie a világnak, ahol kialakult a baj.
- Világossá kell tenni, a kontroll nélküli bevándorlás súlyos kockázatot jelent, lehetőséget ad a terrorszervezeteknek, hogy bejussanak Európába. Ellenőrzött bevándorlásra, kontrollra van szükség.
- Minden államnak a saját állampolgárait kell megvédenie, nem az a kötelessége, hogy megnyissák a határaikat.
- Az embercsempészet miatt sokkal szorosabb együttműködés alakuljon ki az államok között.
- Az ENSZ foglalkozzon az Európa határain túl lévő krízisekkel.
- A nyugati világnak be kell látnia, hogy kudarcra van ítélve az erőszakos demokráciaexport amelyet az USA erőltetett és erőltet Észak-Afrikában.
“Két országnak kulcsszerepe van a bevándorlásban. Az egyik Görögország, amely szabotálja a schengeni szabályok betartását, és Brüsszel nem kezdeményez Athén ellen eljárást, míg a másik Németország, amely behívja a bevándorlókat Európába. Az egyik ország beengedi, a másik beszívja a migránsokat. Mi védjük Európa határait, Magyarország minden előírásnak eleget tesz” – nyomatékosította Lázár János. Hozzátette, mi senkit nem hívtunk be, így senkit nem fogadunk be.
“Nyugati, gazdag országok, például Svédország eljárást kezdeményezett Magyarország ellen az Európai Bizottságnál, mert nem vagyunk hajlandóak visszafogadni a migránsokat. Hat ország minket akar megbüntetni” – adott hangot felháborodásának Lázár János. A tárcavezető szerint büntetés jár a másként gondolkodóknak és jutalom az együttműködőknek, szerinte ez az Európai Bizottság politikája. “Az EB-nek a kvótán kívül semmilyen mondandója nincsen a menekültválságról” – tette hozzá. A kormány újabb fizikai határzárat épít a szerb-magyar határszakaszon, a válsághelyzet is érvényben marad – közölte.
Lázár János bejelentette, még az idén kijelölhetik a dél-budai szuperkórház és az észak-budai egészségcentrum helyét.
Lázár a PS-nek
A PestiSrácok.hu a Kormányinfón az európai no-go zónákról, Gyurcsány Ferenc “miniszterelnöki álmairól”, és a migránsok magyar-szerb határon történő ellenőrzésének gyakorlatáról kérdezte Lázár Jánost.
Megírtuk, Szijjártó Péter külügyminiszter interjút adott a BBC Newsnight című műsorának, ahol a tárcavezető azt állította, a bevándorolók miatt már az Egyesült-Királyságban is kialakultak no-go zónák, amely miniszteri mondatot hazugságnak nevezte a csatorna műsorvezetője. Pikáns, amíg a magyar baloldali média az interjút úgy interpretálta, hogy a BBC-s “újságírózseni megtépte” Szijjártót, addig a brit kommentelők szerint a műsorvezetőnek kellene több időt töltenie az utcán rendőri védelem nélkül.
Lázár János portálunknak leszögezte, Szijjártó Péter a valóságról beszélt. “A migráció miatt Európa több nagyvárosában, így Brüsszelben, Berlinben, Párizsban és Londonban is kialakultak no-go zónák, ahová sötétedés után a helyieknek és a külföldieknek nem érdemes betenniük a lábukat. Ezt én magam, személyesen is tapasztaltam. Legutóbb, amikor Párizsban jártam, a buszsofőr figyelmeztetett, hogy az adott megállóban ne szálljak le, mert nem tudja garantálni a biztonságomat, a környék veszélyes. Párizs egyes kerületeiben a bevándorlók minden éjszaka megtámadnak embereket, autókat gyújtanak fel. No-go zónák egyértelműen léteznek, és ezt mindenki pontosan tudja. Ez a valóság, bármit is mondjanak egyesek“ – mondta portálunknak Lázár János.
Gyurcsány Ferenccel kapcsolatban azt kérdeztük Lázár Jánostól, hogy véleménye szerint a DK pártelnöke ma jobban kormányozná-e az országot, mint korábban, miután Gyurcsány egy ma megjelent interjúban ezt állította. A DK vezetője szerint miniszterelnöksége idején tapasztalatlan volt.
“Nem csak tapasztalatlan volt Gyurcsány, más jelzőket is tudnék használni rá, és a miniszterelnökségére. Abban reménykedem, hogy Gyurcsány a tapasztalatait nem próbálja majd ki rajtunk magyarokon. Isten mentsen meg minket attól, hogy Gyurcsány újra miniszterelnök legyen. Bevándorlással hasonlatos katasztrófa lenne Magyarországnak Gyurcsány Ferenc miniszterelnöksége” – szögezte le Lázár János.
A Miniszterelnökség vezetőjét a PestiSrácok.hu a Frontex-szóvivőjének szavaival is szembesítette, aki egy minap megjelent interjúban azt állította, a magyar rendőrök és határőrök fizikailag is bántalmazzák a magyar-szerb határra érkező migránsokat, szerinte a határunk a “magyar nyomorúság, ahol a határellenőrzés leplezetlenül egyfajta migránsvadászatra hasonlít”.
“Szemen szedett hazugság, amit a Frontex-szóvivője állít. A magyar rendőrök, katonák kulturáltan, fegyelmezetten, szakszerűen, minden jogot és előírást betartva, atrocitások nélkül végzik a feladatukat a határon. A Frontex szóvivőjének szava politikai nyilatkozat, újabb támadás Magyarország ellen. Erőszakot egyetlen esetben sem alkalmaztunk. Mindenkit emlékeztetnék arra, hogy amikor a migránsok a Keleti pályaudvarnál táboroztak, majd megindultak az autópályán Ausztria irányába, akkor a kormány dönthetett volna úgy is, hogy erőszakot alkalmazunk, de Orbán Viktor döntése akkor is, most is egyértelmű: nem lehet erőszakot alkalmazni. Hazudik a Frontex-szóvivő. Méltánytalan és igazságtalan, amit mond” – ismertette Lázár János. Kérdésünkre, hogy a kormány tesz-e jogi lépést a szóvivő állításai miatt, Lázár elárulta, a belügyminiszter panasszal élt a hazugság miatt. Kovács Zoltán kormányszóvivő azzal egészítette ki Lázár János véleményét, hogy egyesek több éve szisztematikusan építik ezeket a rágalmakat. “Miután a határellenőrzésben a Frontex is részt vesz, és a magyar határellenőrzésről, a cselekményekről videófelvételt is készítenek a magyar hatóságok, elképzelhetetlen az, amit a Frontex szóvivője állít. “Rágalom” – egyértelműsítette Kovács Zoltán.
A közeljövőben várhatóan nagy nyomás alá kerül Magyarország, ezért van szükség az október 2-i népszavazás egyértelmű állásfoglalására – mondta Lázár János Miniszterelnökséget vezető miniszter szokásos sajtótájékoztatóján. A tárcavezető kiemelte: a referendumot illetően az a kérdés, hogy a választópolgárok olyan nemzeti egységet hoznak-e létre, amely megkerülhetetlen Brüsszelben, és amely messze túlmutathat azon, ki melyik párt szimpatizánsa. A népszavazás nem a kormányról szól, hanem mindenkinek a saját életéről, arról, hogy kivel akarunk és fogunk együtt élni – magyarázta. Hozzátette: Angela Merkel német kancellár azt mondta, visszaforgatná az idő kerekét, de ez nem lehetséges, az egyetlen megoldás a már itt lévő menekültek elhelyezése az EU-n kívül.
Orbán Viktor kormányfő arra kérte Varga Mihály nemzetgazdasági minisztert, hogy az államkötvénypiac lehetőségeit megvizsgálva decemberig tegyen javaslatot a Standard & Poor’s (S&P) hitelminősítő magyar államadós-osztályzatot érintő múlt heti felminősítésének lehetséges következményeire – közölte a Miniszterelnökséget vezető miniszter. A felminősítés nemcsak szimbolikus dolog, hanem praktikus jelentősége is van – hangsúlyozta a tárcavezető. A felminősítés – mondta – határszakasz lesz az állampapír-kereskedelemben és az állam finanszírozásában, az államkötvények piacán komoly változásokat tervez a kormány. Arra a kérdésre, hogy a devizakötvény-piacra való újbóli kilépés is felmerülhet-e, Lázár János azt válaszolta: minden lehetőséget mérlegelni kell. Azt is megjegyezte, hogy mindez a letelepedési kötvénnyel kapcsolatos intézményrendszer felülvizsgálatára is alkalmas lesz
Vezető kép: Horváth Péter Gyula/PestiSrácok.hu
Facebook
Twitter
YouTube
RSS