A Szegedi Tudományegyetem sajtó-osztálya az alább olvasható közleményt juttatta el a Szeged365.hu szerkesztőségéhez, hogy ezzel is segítse a megértését annak, hogy az ausztrál non-invazív légeztetőgép is lélegeztetőgép, nem pedig kínai gyártmányú alvássegítő eszköz, ahogy azt bizonyos orgánumok terjesztik.
Lapunk is beszámolt róla korábban, hogy a Magyar Hang című hecclap cikke nyomán ellenzéki politikai nyomulás lett néhány lélegeztetőgép beszerzéséből. A Magyar Hang megpróbált botrányt gyártani egy, a Facebookon terjedő pletykából, ami azt taglalta, hogy a kormány által beszerzett non-invazív lélegeztetőgépek kínai gyártmányú alvássegítő berendezések, amik csak otthon használhatóak. Az sem zavarta meg őket, hogy többen felhívták rá a költő-szerző figyelmét, hogy az elmesélt rémtörténet minden ízében hamis, a vitatott eszköz nem kínai, hanem ausztrál gyártmány, a WHO pedig kifejezetten ajánlja a koronavírus-fertőzöttek kezelésére. A Magyar Hang című kiadvány ezekre a kritikákra válaszul vádaskodni és hisztériázni kezdett, majd váratlan fordulatként a sajtó kormányzati elnyomását is nekiálltak emlegetni, csak a kitalációikból nem engedtek.
Most a Szegedi Tudományegyetem próbálja meg a valósággal megérinteni az újságíró lelkét.
A négy hazai orvosképző egyetem által az ITM támogatásával megvalósított eszközbeszerzés maradéktalanul megfelel az Egészségügyi Világszervezet (WHO) megújult ajánlásának, amely a koronavírusos betegek esetében inkább a non-invazív ellátást javasolja. Az ehhez szükséges készülékek abban segítik a szakembereket, hogy minél inkább elodázzák, lehetőség szerint teljesen megelőzzék az invazív lélegeztetést. A non-invazív eszközök a lélegeztető gépről lekerült betegek utógondozásában is hasznosulnak. Az egyetemek a 56 non-invazív eszköz mellett közel háromszor annyi, 140 invazív lélegeztetőgépet is kaptak a legsúlyosabb állapotú fertőzöttek kezeléséhez
– szól a közlemény.
Forrás: Szeged365.hu
Facebook
Twitter
YouTube
RSS