Nem ajánlatnak, hanem ultimátumnak tekintik az SZFE hallgatói Novák Emil rektorhelyettes és Szarka Gábor kancellár ajánlatát – derült ki a Színház- és Filmművészeti Egyetem (SZFE) hétfői sajtótájékoztatóján. Délután a Magyar Színházi Társaság Jó kérdés nevű sorozatának beszélgetése következett, ahol az egyetem modellváltása volt a téma. A vendégek Bagossy László, az egyetem egyik lemondott vezetője és Derényi András, a Moholy-Nagy Művészeti Egyetem (MOME) rektori megbízottja volt, ám Bagossy szűkszavúnak bizonyult, a Magyar Színházi Társaság pedig titokban tartotta volna a saját, nyilvános eseményét.
A Magyar Színházi Társaság egyik munkatársa felhívta a figyelmünket arra, hogy – a bár nyilvános, a sajtónak is meghirdetett és élőben közvetített beszélgetést semmilyen módon nem nem vehetjük fel –, de az esemény után lehetőséget biztosítanak számunkra interjút készíteni. Ennek ellenére Bagossy László, az SZFE egyik lemondott vezetője ahelyett, hogy nyilatkozott volna, az országos sajtót szapulta.
Többször megszólítottunk tüntetőket és feltettük a legalapvetőbb kérdést, hogy össze tudják-e foglalni azt, hogy miért is vannak itt, mi a konkrét gondjuk, érdemi választ azonban egyszer sem kaptunk. Ismét tettünk egy próbát, de még Bagossy László sem válaszolt erre az egyszerű, alapvető kérdésre. Így nyilván sok-sok olyan dolog maradt elrejtve előlünk, mint például, hogy miképp véleményezné Novák Eszter, az SZFE korábbi rektorhelyettesének az ATV-nek adott nyilatkozatát, amely szerint nincs átadás-átvétel a Színház- és Filmművészeti Egyetemen. Az Állami Számvevőszék azonban erre reagált, a testület közleményéből az is kiderült, hogy a számvevőszék hét éve állapított meg egészen 2009-ig visszamenőleg súlyos hibákat, amelyeket az egyetem eddigi vezetése azóta sem oldott meg. Arra is kíváncsiak lettünk volna, hogy Bagossy hogyan értékeli Upor László azon kijelentését, melyben az SZFE új vezetőségét emberi tárgyaknak nevezi. Ezek után valószínűleg arra sem kaptunk volna választ, hogy megkérdezzük: az utóbbi harminc évben miért nem készült olyan film, ami a magyar történelmet dolgozza fel.
Vezető kép: Fotó: Horváth Péter Gyula/PestiSrácok.hu. Videó: PestiTV
Facebook
Twitter
YouTube
RSS